Mateusz Klich dał o sobie przypomnieć. Ładny gol na otarcie łez [WIDEO]

2024-08-10 09:14:08; Aktualizacja: 9 godzin temu
Mateusz Klich dał o sobie przypomnieć. Ładny gol na otarcie łez [WIDEO] Fot. Apple TV
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Transfery.info

Mateusz Klich wpisał się na listę strzelców w meczu 1/16 finału Leagues Cup, w którym jego DC United przegrało 1-2 z meksykańskim zespołem Mazatlán FC. Polak został autorem honorowego trafienia, po tym jak umieścił piłkę w siatce za sprawą precyzyjnego strzału zza pola karnego.

Barwy amerykańskiego DC United Mateusz Klich reprezentuje od stycznia ubiegłego roku. To właśnie wtedy zamienił on angielskie Leeds United na aktualną drużynę, dla której od tamtego momentu rozegrał już łącznie ponad 60 spotkań.

Ostatnie minuty zanotował on podczas meczu 1/16 finału Leagues Cup, w którym zespół z Waszyngtonu mierzył się z klubem Mazatlán FC. Już po pierwszej połowie ekipa z Meksyku mogła cieszyć się z dwubramkowego prowadzenia po trafieniach, które zanotowali kolejno Yoel Bárcenas oraz Brian Rubio.

Troy Lesesne liczył, że jego podopieczni zdołają podnieść się w drugiej odsłonie i tym samym odrobią oni wspomnianą stratę. Tak się jednak nie stało, choć w 74. minucie pojawił się co do tego impuls, a wszystko to za sprawą Klicha. To właśnie on został autorem jedynego gola dla swojego zespołu, lecz było to jedynie trafienie honorowe.

Były reprezentant Polski czyhał przed polem karnym, a gdy futbolówka trafiła akurat wprost pod jego nogi, to nie musiał się on długo zastanawiać, by podjąć decyzję o uderzeniu z dystansu. Piłka po precyzyjnym strzale Klicha zatrzepotała finalnie w siatce, lecz w tym spotkaniu nie wpadła ona już później do żadnej z bramek.

Tym samym DC United zakończyło swój udział w Leagues Cup na etapie 1/16 finału po porażce 1-2. Dla Klicha była to natomiast siódma zdobyta bramka w trykocie stołecznego zespołu.