Mateusz Klich musi podjąć decyzję. Oferta czeka na stole

Mateusz Klich musi podjąć decyzję. Oferta czeka na stole fot. FotoPyK
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Meczyki.pl

Mateusz Klich rozważa swój następny krok w karierze. Polak otrzymał konkretną propozycję z Major League Soccer, nad którą intensywnie rozmyśla. Z drugiej strony może zostać w Leeds United - podaje Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl.

Wychowanek Cracovii przeżywa gorszy okres w karierze. Po udanych momentach w Leeds United za kadencji Marcelo Bielsy jego pozycja w klubie znacznie podupadła, co widać po liczbach z bieżącej kampanii. 

Klich zaliczył w niej w sumie 16 spotkań, w tym 12 w rozgrywkach Premier League. Z pozoru nie wygląda to źle, lecz po przyjrzeniu się faktycznej liczbie minut na boisku, sprawa alarmuje. 32-latek w lidze uzbierał zaledwie 213 minut.

Kryzys Klicha w klubie postawił krzyżyk na jego powołaniu na Mistrzostwa Świata w Katarze. Ten mocny cios zmobilizował ponoć początkowo doświadczonego pomocnika do zmiany klubu. Obecnie zawodnik zastanawia się nad przyszłością, mając na stole konkretną propozycję z amerykańskiej Major League Soccer.

Jak podaje Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl, DC United pod wodzą Wayne'a Rooneya chciałoby zakontraktować Polaka, oferując mu dwuletni kontrakt. Porozumienie zawiera opcję przedłużenia współpracy o kolejne dwanaście miesięcy.

41-krotny reprezentant Polski wyrobił sobie jednak na Elland Road dobrą markę. Były piłkarz FC Twente to postać niezwykle szanowana, a więc zarząd „Pawi” wcale nie naciska na jego odejście. Pomocnik domaga się jednak regularnej gry, a tego trener Jesse Marsch nie może mu zapewnić.

- Z tego, co słyszę, cały czas jest oferta z DC United i Klich zastanawia się nad nią. Na stole jest dwuletni kontrakt z możliwością przedłużenia o rok. Polak chciałby grać więcej i dużo jest po jego stronie - jeżeli powie, że chce odejść, to myślę, że Jesse Marsch nie będzie stawał na przeszkodzie i trzymał go na siłę. Aura Klicha w Leeds jest taka, że trudno go nie lubić. Niezależnie od tego, czy zostanie te pół roku, czy nie, będzie świetnie zapamiętany - powiedział Tomasz Włodarczyk w programie „Okno Transferowe”.

Kontrakt Mateusza Klicha wygasa już 30 czerwca 2024 roku. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Chelsea finalizuje pierwszy DUŻY transfer letniego okna Chelsea finalizuje pierwszy DUŻY transfer letniego okna OFICJALNIE: Eden Hazard odchodzi z Realu Madryt OFICJALNIE: Eden Hazard odchodzi z Realu Madryt OFICJALNIE: Ruch Chorzów wraca do Ekstraklasy! OFICJALNIE: Ruch Chorzów wraca do Ekstraklasy! OFICJALNIE: Lionel Messi odchodzi z PSG OFICJALNIE: Lionel Messi odchodzi z PSG Eden Hazard jeszcze nigdy nie był tak blisko opuszczenia Realu Madryt Eden Hazard jeszcze nigdy nie był tak blisko opuszczenia Realu Madryt Zlatan Ibrahimović odchodzi z Milanu Zlatan Ibrahimović odchodzi z Milanu Jacek Magiera wybrał klub. Jest porozumienie Jacek Magiera wybrał klub. Jest porozumienie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy