Mateusz Klich stał się najskuteczniejszym Polakiem w historii Premier League

Mateusz Klich stał się najskuteczniejszym Polakiem w historii Premier League fot. MaciejGillert / Shutterstock.com
Michał Niklas
Michał Niklas
Źródło: Transfery.info

Niewiele trzeba było Klichowi, aby wysunąć się na prowadzenie w klasyfikacji polskich strzelców w Premier League. 30-latek dokonał tej sztuki w starciu przeciwko Burnley.

Ostatnie tygodnie to nie był najlepszy czas dla Mateusza Klicha. Nie dość, że przez pozytywny wynik w teście na koronawirusa, nie było mu dane pomóc reprezentacji Polski podczas meczów na marcowym zgrupowaniu, to jeszcze na dodatek w klubie, jakby nie patrzeć, stracił miejsce w wyjściowej jedenastce. Wcześniej można było odnieść wrażenie, że Marcelo Bielsa nie wyobraża sobie składu bez urodzonego w Tarnowie zawodnika. Jednak, de facto przez cały marzec i kwiecień, Klich, jeśli pojawiał się na boisku, to po wejściu z ławki rezerwowych.

Sytuacja zmieniła się w maju. Polak powrócił do wyjściowego zestawienia "Pawi". Za to ponowne zaufanie odwdzięczył się golem w dzisiejszym starciu przeciwko Burnley. W 44. minucie spotkania przebiegł z futbolówką kilkadziesiąt metrów, a następnie ładnym, precyzyjnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi Burnley.

Tak się składa, że to był trzeci gol Klicha w Premier League. Tym samym stał się najlepszym polskim strzelcem w historii tejże ligi. Mówiąc wprost - w tym przypadku poprzeczka nie była zawieszona szczególnie wysoko, a Klich może dziękować niebiosom, że Lewandowski jednak nie trafił ponad dekadę temu do Blackburn.

Natomiast nie należy też deprecjonować tego wyczynu, albowiem Premier League nigdy nie była ziemią obiecaną dla polskich, ofensywnych piłkarzy. Dlatego strzelenie, jako pierwszy Polak, trzech goli w tej lidze jest niemałym osiągnięciem.

Tak prezentuje się zestawienie polskich strzelców w Premier League:

Mateusz Klich - 3 gole

Jan Bednarek - 2 gole

Marcin Wasilewski - 1 gol

Robert Warzycha - 1 gol

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy