Mateusz Wieteska bliski odejścia z Legii Warszawa. Wytypowano już jego następcę!

Mateusz Wieteska bliski odejścia z Legii Warszawa. Wytypowano już jego następcę! fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Meczyki.pl

Mateusz Wieteska opuści najprawdopodobniej w najbliższych dniach szeregi Legii Warszawa na rzecz Clermont Foot. Jego następcą w stołecznym zespole ma zostać Robert Ivanov z Warty Poznań - poinformował Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl.

Przedstawiciele „Wojskowych” otrzymali w ostatnim czasie bardzo atrakcyjną propozycję za swojego wychowanka. Stołeczny klub skłaniaj się ku jej zaakceptowaniu, ale pod warunkiem, że w stosunkowo krótki czasie znajdzie wartościowego 25-letniego zawodnika.

Tomasz Włodarczyk przekonuje, że udało się Legii Warszawa zlokalizować odpowiedniego piłkarza w osobie Roberta Ivanova z Warty Poznań.

Reprezentant Finlandii był w ubiegłych tygodniach łączony z opuszczeniem szeregów „Zielonych” i sam bardziej skłaniał się ku realizacji zagranicznego transferu, mimo że znajdował się w orbicie Lecha Poznań. Wówczas mówiło się nieoficjalnie, że ekipa z województwa wielkopolskiego zgodzi się na rozstanie z podstawowym defensorem w przypadku otrzymania za niego oferty opiewającej na około pół miliona euro.

„Wojskowi” mogą sprostać oczekiwaniom ligowego rywala, ponieważ w przypadku realizacji operacji z udziałem Mateusza Wieteski na ich konto ma wpłynąć suma 1,1-1,5 miliona euro.

Wspomniany dziennikarz podkreśla, że stołeczna drużyna prowadzi zaawansowane rozmowy z Wartą Poznań i w najbliższych dniach powinna osiągnąć z nią stosowne porozumienie i zezwolić reprezentantowi Polski na wyjazd do Francji w celu sfinalizowania swojej przeprowadzki.

27-letni piłkarz trafił do „Zielonych” z FC Honka we wrześniu 2020 roku. Od tego czasu wystąpił łącznie w 56 spotkaniach ekstraklasowego zespołu, zdobywając w nich bramkę i zaliczając trzy asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Mistrzostwa Świata: Lionel Messi ustanowił nowy rekord. Nikt nie dokonał tego na pięciu mundialach Mistrzostwa Świata: Lionel Messi ustanowił nowy rekord. Nikt nie dokonał tego na pięciu mundialach Cristiano Ronaldo z astronomiczną ofertą. 225 milionów dolarów za trzy lata gry Cristiano Ronaldo z astronomiczną ofertą. 225 milionów dolarów za trzy lata gry

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy