Mateusz Wieteska bliski odejścia z Legii Warszawa. Wytypowano już jego następcę!

Mateusz Wieteska bliski odejścia z Legii Warszawa. Wytypowano już jego następcę! fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Meczyki.pl

Mateusz Wieteska opuści najprawdopodobniej w najbliższych dniach szeregi Legii Warszawa na rzecz Clermont Foot. Jego następcą w stołecznym zespole ma zostać Robert Ivanov z Warty Poznań - poinformował Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl.

Przedstawiciele „Wojskowych” otrzymali w ostatnim czasie bardzo atrakcyjną propozycję za swojego wychowanka. Stołeczny klub skłaniaj się ku jej zaakceptowaniu, ale pod warunkiem, że w stosunkowo krótki czasie znajdzie wartościowego 25-letniego zawodnika.

Tomasz Włodarczyk przekonuje, że udało się Legii Warszawa zlokalizować odpowiedniego piłkarza w osobie Roberta Ivanova z Warty Poznań.

Reprezentant Finlandii był w ubiegłych tygodniach łączony z opuszczeniem szeregów „Zielonych” i sam bardziej skłaniał się ku realizacji zagranicznego transferu, mimo że znajdował się w orbicie Lecha Poznań. Wówczas mówiło się nieoficjalnie, że ekipa z województwa wielkopolskiego zgodzi się na rozstanie z podstawowym defensorem w przypadku otrzymania za niego oferty opiewającej na około pół miliona euro.

„Wojskowi” mogą sprostać oczekiwaniom ligowego rywala, ponieważ w przypadku realizacji operacji z udziałem Mateusza Wieteski na ich konto ma wpłynąć suma 1,1-1,5 miliona euro.

Wspomniany dziennikarz podkreśla, że stołeczna drużyna prowadzi zaawansowane rozmowy z Wartą Poznań i w najbliższych dniach powinna osiągnąć z nią stosowne porozumienie i zezwolić reprezentantowi Polski na wyjazd do Francji w celu sfinalizowania swojej przeprowadzki.

27-letni piłkarz trafił do „Zielonych” z FC Honka we wrześniu 2020 roku. Od tego czasu wystąpił łącznie w 56 spotkaniach ekstraklasowego zespołu, zdobywając w nich bramkę i zaliczając trzy asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tych 19 spadkowiczów zasługuje na powrót do Premier League Tych 19 spadkowiczów zasługuje na powrót do Premier League OFICJALNIE: Sergio Ramos odchodzi z Paris Saint-Germain OFICJALNIE: Sergio Ramos odchodzi z Paris Saint-Germain Nowa oferta dla Lionela Messiego Nowa oferta dla Lionela Messiego OFICJALNIE: Mecz Girondins de Bordeaux przerwany po ataku kibica [WIDEO]. Koniec marzeń o powrocie do Ligue 1 OFICJALNIE: Mecz Girondins de Bordeaux przerwany po ataku kibica [WIDEO]. Koniec marzeń o powrocie do Ligue 1 Houssem Aouar podpisał kontrakt z nowym klubem. Brakuje tylko komunikatu Houssem Aouar podpisał kontrakt z nowym klubem. Brakuje tylko komunikatu Bayern Monachium wycenił Lucasa Hernándeza. Oczekiwanie na ofertę giganta! Bayern Monachium wycenił Lucasa Hernándeza. Oczekiwanie na ofertę giganta! Bayern Monachium krok bliżej wielkiego transferu. Pozytywne spotkanie Bayern Monachium krok bliżej wielkiego transferu. Pozytywne spotkanie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy