Mathias Pogba wyszedł z więzienia po tym, jak chciał wyłudzić pieniądze od brata

2022-12-25 10:07:29; Aktualizacja: 1 rok temu
Mathias Pogba wyszedł z więzienia po tym, jak chciał wyłudzić pieniądze od brata Fot. NK Tabor Sežana
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Le Parisien

Mathias Pogba opuścił więzienie, w którym przebywał od kilku miesięcy. Sąd nałożył na 32-latka kilka rygorystycznych zakazów. Starszy brat piłkarza Juventusu Paula zarzeka się, że dowiedzie o swojej niewinności.

Mathias Pogba został zwolniony z więzienia Villepinte. Brat pomocnika Juventusu i kadry Francji był tam przetrzymywany od 17 września w związku ze sprawą wymuszenia na Paulu. Według „Le Parisien”, oskarżony nie może opuścić terytorium kraju, korzystać z sieci społecznościowych, rozmawiać ze swoim młodszym bratem i matką, która otwarcie potępiła ten kryminalny występek.

32-latek został aresztowany we wrześniu pod zarzutem wyłudzenia od swojego brata Paula kilkunastu milionów euro. Mistrz świata z 2018 roku został zatrzymany przez zakapturzonych mężczyzn uzbrojonych w broń palną. Były reprezentant Gwinei nie brał udziału w tych wydarzeniach, ale opublikował filmik ujawniający wymuszenie. Ustalenia wykazały, że w rzeczywistości to on mógł całą akcję zaplanować.

15 września pojawił się w sądzie, by przedstawić swoją wersję wydarzeń. Postawiono mu zarzuty wymuszenia rozbójniczego i przynależności do zbrojnego gangu. Mężczyzna błyskawicznie trafił za kratki. Po pierwszym wniosku o zwolnienie we wrześniu sąd rozpatrzył pozytywnie apelację starszego z braci.

Mathias nadal zapewnia, że jest niewinny i będzie dążył do ujawnienia rzekomej prawdy. Agent przebywającego na bezrobociu napastnika oświadczył, iż jego klient „chce uczestniczyć w demonstrowaniu prawdy” i że "nigdy nie wplątał swojego brata w wydarzenia, których sam stał się ofiarą”.

Oczywiście, przed 32-latkiem proces sądowy. Wraz z nim z podobnymi zarzutami mierzy się czwórka jego „współpracowników”.