Matthäus chce nowego napastnika w Bayernie. „Jest perfekcyjny dla tego klubu”

Matthäus chce nowego napastnika w Bayernie. „Jest perfekcyjny dla tego klubu” fot. Instagram
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky Sport

Lothar Matthäus stwierdził w swojej kolumnie na łamach „Sky Sport”, że przedstawiciele Bayernu Monachium powinni pozyskać Timo Wernera z RB Lipsk.

Ekipa z Allianz Areny prezentuje się w trwających rozgrywkach poniżej oczekiwań i z tego też powodu, co jakiś czas możemy przeczytać w niemieckich mediach o nadchodzącym zwolnieniu Niko Kovača z posady szkoleniowca „Bawarczyków”.

Władze Bayernu obdarzyły jednak dużym kredytem zaufania chorwackiego trenera i nie zamierzają kończyć z nim współpracy, ale za to zapowiedzieli już letnią rewolucję kadrową, którą zespół będzie musiał przejść przed startem kolejnego sezonu (więcej - TUTAJ).

Lothar Matthäus jest przekonany, że jednym z zawodników, który powinien wówczas zasilić szeregi drużyny z Monachium jest Timo Werner.

- On byłby świetnym wzmocnieniem dla Bayernu, ponieważ może grać na każdej pozycji w ofensywie. Ma odpowiednią szybkość do poruszania się na obu skrzydłach, sprawdza się też jako snajper lub zawodników występujący wokół głównego napastnika - uważa ekspert.

- Sprowadzenie Wernera pasowałoby również do polityki transferowej „Bawarczyków”, którzy nie kupują wielkich gwiazd, a młodych i dobrze zapowiadających się piłkarzy z innych klubów Bundesligi. Bayern zawsze chce mieć najlepszych niemieckich piłkarzy, a Timo Werner bez wątpienia do takich należy - dodał Niemiec.

Timo Werner jest obecnie związany z RB Lipsk do końca czerwca 2020 roku i jeżeli w nadchodzących miesiącach nie zdecyduje się na podpisanie nowej umowy z „Bykami”, to zostanie najprawdopodobniej sprzedany.

Do tej pory w mediach pisało się głównie o zainteresowaniu jego usługami ze strony wysłanników Juventusu czy Realu Madryt.

22-letni ofensywny gracz strzelił dziesięć bramek oraz zanotował dwie asysty w siedemnastu rozegranych meczach w obecnych rozgrywkach.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy