Matthijs de Ligt stawia Juventusowi ultimatum

Matthijs de Ligt stawia Juventusowi ultimatum fot. Ettore Griffoni / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Fabrizio Romano | Sportitalia | TuttoMercatoWeb

Juventus nadal nie może być pewny przyszłości Matthijsa de Ligta. Defensor walczy o to, by obniżyć klauzulę swojego odejścia, twierdzi Fabrizio Romano.

Jednym z priorytetów dla „Starej Damy” po rozstaniu z Giorgio Chiellinim jest przedłużenie umowy z 22-latkiem. Zainteresowanie nim wykazują największe kluby europejskie i choć aktualna umowa wygasa dopiero w połowie 2024 roku, klub już teraz robi wszystko, by przekonać gracza do pozostania na dłużej. Sam Holender zdaje się jednak woleć zostawić otwartą furtkę dla każdej z opcji.

Po dwóch sezonach zakończonych na czwartym miejscu w Serie A Matthijs de Ligt chce dać sobie trochę czasu na rozeznanie, w jakim kierunku będzie zmierzać projekt turyńczyków. W związku z tym rozmowy w sprawie przedłużenia umowy nieco się wydłużają, w przeciwieństwie do tego, co jeszcze kilka tygodni temu deklarował Gianluca Di Marzio.

Według Fabrizio Romano, aktualnie zawodnik wraz ze swymi agentami walczy o to, by znacząco obniżyć klauzulę odejścia w jego kontrakcie. Na ten moment wynosi ona 120 milionów euro i jest celowo zawyżona, by odstraszyć potencjalnych kupców. Stoperowi zależy na tym, by była ona bliższa jego realnej cenie, co dałoby mu potencjalnie większe szanse na samodzielne decydowanie o swojej przyszłości w przypadku pojawienia się konkretnej oferty.

Dziennikarz twierdzi, iż gracz postawił klubowi ultimatum w kwestii klauzuli. Jak jednak dodają Sportitalia oraz „TuttoMercatoWeb”, Juventus i tak brał pod uwagę obniżenie jej, co miałoby być kartą przetargową w kontekście zarobków. Aktualnie stoper zarabia osiem milionów euro rocznie plus bonusy, co jest porównywalne z umową zaproponowaną Paulowi Pogbie. Nowa polityka finansowa „Bianconerich” uniemożliwia znaczącą podwyżkę.

Wspomniany Romano ma jednak też nieco bardziej pozytywne wieści dla zwolenników pozostania Matthijsa de Ligta na Allianz Stadium. Głównymi zainteresowanymi są na ten moment FC Barcelona oraz Chelsea. Katalończycy ze względu na swoją sytuację finansową mają jednak związane ręce, zaś „The Blues” jedynie przyglądają się 22-latkowi, swój priorytet widząc w Julesie Koundé z Sevilli FC.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Nottingham Forest z TRZYNASTYM letnim transferem. Bariera 100 milionów euro złamana OFICJALNIE: Nottingham Forest z TRZYNASTYM letnim transferem. Bariera 100 milionów euro złamana Legia Warszawa finalizuje głośny transfer. Testy medyczne! Legia Warszawa finalizuje głośny transfer. Testy medyczne! Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé Kylian Mbappé wskazał swoją finałową trójkę Złotej Piłki 2022 Kylian Mbappé wskazał swoją finałową trójkę Złotej Piłki 2022 Paweł Dawidowicz z dwoma transferowymi opcjami z Premier League Paweł Dawidowicz z dwoma transferowymi opcjami z Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy