Mauricio Pochettino odszedłby z PSG, gdyby spełnione zostały dwa warunki

Mauricio Pochettino odszedłby z PSG, gdyby spełnione zostały dwa warunki fot. MDI / Shutterstock.com
Kamil Freliga
Kamil Freliga
Źródło: Téléfoot

Według dziennikarzy z programu „Téléfoot”, Mauricio Pochettino nie objął Manchesteru United, bo nie spełnione zostały dwa warunki postawione przez Paris Saint-Germain.

Menedżerem „Czerwonych Diabłów” zostanie Ralf Rangnick, który będzie pełnił tę funkcję do końca sezonu, a potem pozostanie w klubie jako konsultant. Zainteresowanie aktualnym trenerem wicemistrzów Francji potwierdziła jednak tamtejsza telewizja.

Chociaż tym doniesieniom w ostatnim czasie zaprzeczył dyrektor sportowy Paris Saint-Germain Leonardo, okazuje się, że zostały sprecyzowane warunki, po których spełnieniu Mauricio Pochettino dostałby zgodę na odejście do Anglii.

Po pierwsze, Manchester United musiałby zapłacić 15-20 milionów euro, wykupując w ten sposób szkoleniowca wraz z całym jego sztabem. Szefostwo klubu z Premier League nie było zainteresowane wydawaniem takich pieniędzy na nowego menedżera.

Po drugie, paryżanie musieliby znaleźć następcę dla Argentyńczyka. Jedynym kandydatem miał być Zinédine Zidane, z którym jednak nie udało się dojść do porozumienia. 

Ostatecznie więc niespełniony został żaden z warunków, Ralf Rangnick rozpocznie pracę na Old Trafford, a Mauricio Pochettino kontynuuje swoją misję w stolicy Francji. Przynajmniej do lata.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski: Jest porozumienie z Andrijem Szewczenką [vZbirna] Reprezentacja Polski: Jest porozumienie z Andrijem Szewczenką [vZbirna] Real Madryt: Pięć przyszłych gwiazd na radarze „Królewskich” Real Madryt: Pięć przyszłych gwiazd na radarze „Królewskich” Christian Eriksen o krok od podpisania kontraktu z nowym zespołem Christian Eriksen o krok od podpisania kontraktu z nowym zespołem FC Barcelona: Ousmane Dembélé nie zjawił się dzisiaj w klubie FC Barcelona: Ousmane Dembélé nie zjawił się dzisiaj w klubie OFICJALNIE: Bryan Reynolds wypożyczony z AS Romy OFICJALNIE: Bryan Reynolds wypożyczony z AS Romy OFICJALNIE: Bartosz Kwiecień zagra na zapleczu Ekstraklasy OFICJALNIE: Bartosz Kwiecień zagra na zapleczu Ekstraklasy Transfer Tanguya Ndombele uzależniony od jednego warunku finansowego Transfer Tanguya Ndombele uzależniony od jednego warunku finansowego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy