Mauricio Pochettino zaskoczy kierunkiem powrotu na ławkę trenerską?! Zaplanowano spotkanie

Mauricio Pochettino zaskoczy kierunkiem powrotu na ławkę trenerską?! Zaplanowano spotkanie fot. MDI / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Foot Mercato

Mauricio Pochettino stał się mocnym kandydatem do ewentualnego zastąpienia Luciena Favre'a na stanowisku szkoleniowca OGC Nice - poinformował Léo Scalco z „Foot Mercato”.

Argentyńczyk stał się przed kilkoma tygodniami jedną ofiar zmian zachodzących w Paris Saint-Germain i przedwcześnie pożegnał się z pełnieniem roli opiekuna ekipy z Parc des Princes.

Od tego czasu 50-latek nie narzeka na brak zainteresowania i w medialnych przekazach był łączony między innymi z objęciem sterów nad Sevillą oraz Chelsea.

Teraz na horyzoncie pojawiła się dla niego inna interesująca opcja w postaci przejęcia kontroli nad OGC Nice, czyli byłym zespołem Christophe'a Galtiera, który zajął jego miejsce w PSG.

Władze drużyny z Lazurowego Wybrzeża nie pokusiły się początkowo na dokonanie takiej wymiany i postawiły na dobrze znającego realia klubu Luciena Favre'a. Szwajcar nie osiąga jednak zadowalających wyników w pierwszej fazie sezonu, bo jego ekipa okupuje odległe trzynaste miejsc w tabeli Ligue 1 i traci aż jedenaście punktów do strefy gwarantującej ubieganie się o udział w Lidze Mistrzów.

Dlatego też szefostwo „Le Gym” zaczęło gorączkowo rozglądać się po rynku za potencjalnym nowym trenerem i wskazało Argentyńczyka jako poważnego kandydata do zastąpienia 64-latka.

Léo Scalco z „Foot Mercato” uważa nawet, że OGC Nice jest już do tego stopnia nastawione na wstrząśnięcie piłkarzami, że zaplanowało na wtorek spotkanie prezesa Jeana-Pierre'a Rivère'a z Pochettino.

Na razie trudno wyrokować, czy obie strony byłyby w stanie szybko dość do ewentualnego porozumienia, co oznaczałoby dokonanie zmiany szkoleniowca w trakcie przerwy reprezentacyjnej, czy też Favre otrzyma jeszcze jedną szansę na wyciągnięcie zespołu z dołka.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Marcin Robak kończy karierę OFICJALNIE: Marcin Robak kończy karierę OFICJALNIE: André Onana z oświadczeniem po zawieszeniu OFICJALNIE: André Onana z oświadczeniem po zawieszeniu Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy