Mbappé gotowy przedłużyć umowę z PSG?! Stawia jeden warunek

Mbappé gotowy przedłużyć umowę z PSG?! Stawia jeden warunek fot. PSG
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: AS

Kylian Mbappé jest skłonny podpisać nowy kontrakt z Paris Saint-Germain, ale pod warunkiem, że zostanie w nim zawarta klauzula umożliwiająca mu zmianę pracodawcy po wpłacie określonej sumy - uważa „AS”.

Władze francuskiego zespołu starają się zrobić wszystko, co w ich mocy, aby nie dopuścić w trakcie najbliższego okienka transferowego do przedwczesnego zakończenia współpracy z Neymarem oraz Kylianem Mbappé.

Media zdążyły już poinformować, że Paris Saint-Germain jest do tego stopnia zdeterminowane, że chce w przed startem kolejnego sezonu zawrzeć nowe kontrakty ze swoimi największymi gwiazdami.

W przypadku drugiego z wymienionych zawodników, rozmowy w tej sprawie są prowadzone już od dłuższego czasu i niewykluczone, że zakończą się sukcesem.

Dziennikarze „AS-a” poinformowali, że 21-letni napastnik ma wyrażać gotowość do zaakceptowania przedstawionej mu oferty, ale pod warunkiem, że w zawartym porozumieniu znajdzie się zapis umożliwiający mu zmianę pracodawcy po wpłacie określonej sumy na konto ekipy z Parc des Princes.

PSG miało w pozytywny sposób odnieść się do tej propozycji, ale z uwagi na kryzys finansowy wywołany przez pandemię koronawirusa nie może przejść do kolejnego etapu negocjacji z piłkarzem.

Wspomniane źródło dodaje, że klauzula odstępnego stanowiłaby poważny problem dla Realu Madryt, który już od kilku miesięcy wykazuje poważne zainteresowanie usługami Kyliana Mbappé i planował jego pozyskanie latem 2021 roku, czyli na dwanaście miesięcy przed wygaśnięciem obowiązującego kontraktu.

„Królewscy” obawiają się, że podpisanie nowej umowy i ustanowienie wysokiej klauzuli na poziomie tej, którą miał Neymar w Barcelonie (222 milionów euro) przy obecnie panującej sytuacji, może uniemożliwić im zrealizowanie wielkiego celu w postaci sprowadzenia reprezentanta Francji.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą Javier Ajenjo Hyjek zagra w Ekstraklasie. Trafi do Piasta Gliwice Javier Ajenjo Hyjek zagra w Ekstraklasie. Trafi do Piasta Gliwice Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?! PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?! Borek: Real Madryt złożył jakiś czas temu nową ofertę za Roberta Lewandowskiego Borek: Real Madryt złożył jakiś czas temu nową ofertę za Roberta Lewandowskiego Real Madryt: Pięciu zawodników na czarnej liście Zidane’a Real Madryt: Pięciu zawodników na czarnej liście Zidane’a

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy