Mbappé wsparł zbiórkę na poszukiwania ciała Davida Ibbotsona

Mbappé wsparł zbiórkę na poszukiwania ciała Davida Ibbotsona
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: BBC

Kylian Mbappé wsparł zbiórkę zorganizowaną przez rodzinę Davida Ibbotsona, który sterował samolotem z Emiliano Salą na pokładzie.

Lecąca z Nantes do Cardiff maszyna zaginęła 21 stycznia nad kanałem La Manche niedaleko Alderney. Kilka dni temu na jego dnie znaleziono wrak samolotu, z którego wyciągnięto już ciało argentyńskiego piłkarza. Cały czas nie wiadomo jednak, co z ciałem Ibbotsona.

Podobnie jak miało to miejsce ze startem podwodnych poszukiwań wraku, w internecie ruszyła zbiórka pieniędzy, która ma pomóc w odnalezieniu ciała pilota. Za pośrednictwem GoFundMe prowadzą ją jego najbliżsi. Jak napisali: „Staramy się pogodzić z tragedią i stratą dwóch niesamowitych ludzi. Nie chcemy jednak, by David był sam. Potrzebujemy go bliżej nas”.

W akcji wziął udział m.in. właśnie Mbappé, który wcześniej wsparł również zbiórkę na poszukiwania wraku samolotu. 20-letni gwiazdor Paris Saint-Germain wpłacił 27 tysięcy funtów.

W sumie uzbierano już 124 tysiące funtów. Złożyły się na to wpłaty ponad siedmiu tysięcy osób z całego świata.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: AC Milan pozyskał Meïté. To pierwszy zimowy transfer lidera Serie A OFICJALNIE: AC Milan pozyskał Meïté. To pierwszy zimowy transfer lidera Serie A FC Barcelona nie pozyska zimą Erica Garcíi [OFICJALNIE] FC Barcelona nie pozyska zimą Erica Garcíi [OFICJALNIE] Podolski szykuje się do letniej przeprowadzki. Jeszcze nie Górnik Zabrze 😆 Podolski szykuje się do letniej przeprowadzki. Jeszcze nie Górnik Zabrze 😆 Wisła Kraków: Mateusz Młyński pierwszym letnim nabytkiem [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Mateusz Młyński pierwszym letnim nabytkiem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Wayne Rooney zakończył karierę piłkarską i został pełnoprawnym menedżerem OFICJALNIE: Wayne Rooney zakończył karierę piłkarską i został pełnoprawnym menedżerem Pochettino najlepiej opłacanym trenerem w historii PSG Pochettino najlepiej opłacanym trenerem w historii PSG Ekstraklasa: Bejger zamelduje się w Polsce. Transfer definitywny z Manchesteru United Ekstraklasa: Bejger zamelduje się w Polsce. Transfer definitywny z Manchesteru United

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy