M'Baye Niang o krok od transferu... poza oknem

M'Baye Niang o krok od transferu... poza oknem fot. Marco Iacobucci Epp / Shutterstock.com
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: L'Equipe

M'Baye Niang w najbliższych dniach powinien sfinalizować przeprowadzkę do AS Saint-Étienne, mimo faktu zamknięcia okna transferowego we Francji, informuje „L'Équipe”.

Francuski dziennik wyjaśnia, że francuskie kluby mają prawo do ściągnięcia „dżokera” już po zamknięciu okna. Warunkiem jest posiadanie przez zawodnika karty zarejestrowanej w danym momencie już we Francji w którymś z lokalnych klubów.

Na takiej zasadzie Niang ma zostać wypożyczony z Rennes do końca sezonu 2020/2021 bez opcji transferu definitywnego.

Najpierw jednak reprezentant Senegalu musi wyjaśnić swoją sytuację u obecnego pracodawcy, który jest mu winny wypłatę premii. Kiedy stronom uda się dojść do porozumienia, wtedy transakcja zostanie zrealizowana. Wcześniej porozumiały się kluby - już wiadomo, że podzielą się pensją piłkarza (łącznie 220 000 - 250 000 euro brutto miesięcznie).

AS Saint-Étienne chciałoby, żeby Niang zagrał już w najbliższej kolejce ligowej - 18 października przeciwko Nicei.

Umowa piłkarza z obecnym klubem obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku.

25-letni napastnik w przerwanym sezonie 2019/2020 wystąpił we wszystkich rozgrywkach w 36 meczach, strzelając 15 bramek i zaliczając dwie asysty. Do Rennes trafił latem 2019 roku za 15 milionów euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Składy na Portugalia - Niemcy [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Portugalia - Niemcy [OFICJALNIE] EURO 2020: Węgrzy oszaleli po bramce Attili Fioli w meczu z Francją [WIDEO] EURO 2020: Węgrzy oszaleli po bramce Attili Fioli w meczu z Francją [WIDEO] I liga: Znamy komplet beniaminków [OFICJALNIE]. Skra Częstochowa zwycięzcą baraży I liga: Znamy komplet beniaminków [OFICJALNIE]. Skra Częstochowa zwycięzcą baraży EURO 2020: Składy na Węgry - Francja [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Węgry - Francja [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [19/06/2021] Transfery - Relacja na żywo [19/06/2021] Reprezentacja Polski: Przewidywane składy na spotkanie EURO 2020 z Hiszpanią. Mecz o wszystko! Reprezentacja Polski: Przewidywane składy na spotkanie EURO 2020 z Hiszpanią. Mecz o wszystko! Widzew Łódź ogłosił nazwisko nowego trenera [OFICJALNIE] Widzew Łódź ogłosił nazwisko nowego trenera [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy