Mecz Ajax - Feyenoord przerwany. Gorszące sceny [WIDEO]

Mecz Ajax - Feyenoord przerwany. Gorszące sceny [WIDEO] fot. Twitter
Źródło: Voetbal International

Mecz szóstej kolejki Eredivisie pomiędzy Ajaksem a Feyenoordem został przerwany.

Feyenoord znakomicie rozpoczął hit holenderskiej ekstraklasy z Ajaksem i po 37 minutach prowadził 3:0. Do siatki trafili Santiago Giménez (zanotował dublet) oraz Igor Paixão.

Taki obrót sprawy nie spodobał się kibicom gospodarzy, których drużyna w czterech wcześniejszych spotkaniach zdobyła tylko pięć punktów.

Po raz pierwszy mecz został przerwany tuż przed końcem pierwszej połowy. Powodem było wrzucenie środków pirotechnicznych na murawę. Wylądowały one w pobliżu bramki strzeżonej przez golkipera ekipy z Rotterdamu Timona Wellenreuthera. Po przerwie zarządzonej przez sędziego głównego spotkanie kontynuowano.

Niestety 10 minut po rozpoczęciu drugiej połowy sytuacja powtórzyła się i przy bramce Wellenreuthera znowu pojawiły się środki pirotechniczne.

Po konsultacjach z przedstawicielami holenderskiej federacji piłkarskiej, policją oraz oboma klubami arbiter Serdar Gözübüyük postanowił definitywnie przerwać starcie.

Na tym niestety się nie skończyło. W sieci pojawiły się filmiki przedstawiające kibiców wyważających główne wejście na stadion w Amsterdamie (a przynajmniej tak opisuje nagranie „Voetbal International”).

Przed obiektem miało też dojść do rzucania przedmiotów w policję, która zaczęła przepędzać tłum.

Jak dodaje „Voetbal International”, piłkarze obu ekip wraz ze sztabami szkoleniowymi dostali informację, że mają pozostać w szatniach do czasu uspokojenia się sytuacji.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Z wielkiego transferu nici?! Lech Poznań mógł przegapić okazję Z wielkiego transferu nici?! Lech Poznań mógł przegapić okazję Legia Warszawa marzy o tym transferze. „Bardzo intensywne rozmowy” Legia Warszawa marzy o tym transferze. „Bardzo intensywne rozmowy” Reprezentacja Polski: Michał Probierz skreślił finalistę Ligi Konferencji Europy przed EURO 2024 Reprezentacja Polski: Michał Probierz skreślił finalistę Ligi Konferencji Europy przed EURO 2024 Przyszłość Roberta Lewandowskiego przesądzona?! Stanowcza reakcja agenta Przyszłość Roberta Lewandowskiego przesądzona?! Stanowcza reakcja agenta Real Madryt chce wielkiego transferu. Może wydać na niego nawet ponad 100 milionów euro Real Madryt chce wielkiego transferu. Może wydać na niego nawet ponad 100 milionów euro Transfery - Relacja na żywo [12/05/2024] Transfery - Relacja na żywo [12/05/2024] Dawid Szwarga szczerze o decyzji Rakowa Częstochowa. „Nie zgadzam się. Ubolewam nad tym” Dawid Szwarga szczerze o decyzji Rakowa Częstochowa. „Nie zgadzam się. Ubolewam nad tym”