MEDIA: Na dniach nowy klub Alexa Teixeiry

MEDIA: Na dniach nowy klub Alexa Teixeiry
Wojtek Smoch
Wojtek Smoch
Źródło: UOL

Według doniesień brazylijskiej gazety „UOL”, pomocnik Jiangsu Suning, Alex Teixeira, przeniesie się do Corinthians.

Dziennikarze „UOL” ogłosili, że Corinthians pozyska Brazylijczyka w ramach wypożyczenia na rok. Za sezon spędzony w barwach nowego klubu, Texeira otrzyma dwa miliony euro wynagrodzenia. Nie wiadomo, czy w kontrakcie zostanie zawarta klauzula wykupu zawodnika po zakończeniu wypożyczenia, lecz pamiętając o tym, że chiński klub sprowadził Teixeirę za 50 milionów euro, wydaje się to raczej niemożliwe. Jest natomiast zapis, który mówi o tym, że w przypadku, gdy do Jiangsu w międzyczasie wpłynie oferta z innego klubu za co najmniej 25 milionów euro, wypożyczenie zostanie automatycznie przerwane.

W dalszym ciągu nie ma oficjalnego potwierdzenia ze strony brazylijskiego klubu, jednak powinno się ukazać w najbliższych dniach. Przypomnijmy, że 28-letni pomocnik kilka miesięcy temu był łączony z przeprowadzką do Interu, jednak ostatecznie strony nie osiągnęły porozumienia.

Alex Texeira występuje w barwach Jiangsu Suning od lutego 2016 roku, kiedy to przeniósł się z Szachtara. Do tej pory zagrał w 70 spotkaniach, notując 30 trafień oraz 21 ostatnich podań.

Odejście Teixeiry z Jiangsu jest bezpośrednio związane z konfliktem z trenerem Fabio Capello, który zdecydował się na wystawienie gwiazdy na listę transferową.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: Składy na Real Madryt - Real Sociedad LaLiga: Składy na Real Madryt - Real Sociedad Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” OFICJALNIE: Guilherme zameldował się w nowym klubie OFICJALNIE: Guilherme zameldował się w nowym klubie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy