Mertens na wylocie z Napoli. Skończy się zaskakującym transferem?!

Mertens na wylocie z Napoli. Skończy się zaskakującym transferem?! fot. FotoPyk
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Nicolò Schira

SSC Napoli nie zamierza przedłużać umowy z Driesem Mertensem. To stara się wykorzystać kilka klubów, w tym m.in. Galatasaray.

Celem Belga niezmiennie jest pozostanie we Włoszech, dlatego liczył on, że uda mu się przedłużyć swoją współpracę z SSC Napoli. Napięta sytuacja na Stadio San Paolo jednak nie stwarza odpowiednich warunków do rozmów, dlatego coraz więcej wskazuje na to, że wkrótce przygoda 32-latka z „Błękitnymi” dobiegnie końca.

Umowa drugiego najlepszego strzelca w historii klubu spod Wezuwiusza (118 trafień) wygasa już 30 czerwca 2020 roku, co oznacza, że już od stycznia może on negocjować wstępny kontrakt z dowolnym pracodawcą. Nie można jednak wykluczyć takiego scenariusza, w którym uczestnik trzech międzynarodowych imprez (mistrzostwa świata w 2014 i 2018 roku, a także Euro 2016) zmieni klub podczas nachodzącego okna transferowego.

W jego realizację pozwala wierzyć chociażby liczba ekip zainteresowanych angażem filigranowego gracza. Do tej pory Belga na swojej liście życzeń miały Inter Mediolan czy Borussia Dortmund, a teraz do peletonu zmierzającego po jego podpis włączyło się Galatasaray. Nicolò Schira donosi, że pierwsze kontakty m.in. z tureckim klubem zostały już zainicjowane, co nie może wykluczać zaskakującej przeprowadzki napastnika nad Bosfor.

Dries Mertens w obecnym sezonie, pomimo złudzenia, że obniżył on formę strzelecką, ma na swoim koncie dziewięć trafień i trzy asysty w dotychczas rozegranych 20 spotkaniach. Nie można mieć zatem wątpliwości, że byłby on dużym wzmocnieniem dla większości najlepszych ekip ze Starego Kontynentu.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych FIFA 21: Pierwsza drużyna tygodnia FUT. Doceniono trzech Polaków FIFA 21: Pierwsza drużyna tygodnia FUT. Doceniono trzech Polaków AC Milan z małym hitem transferowym. OFICJALNIE: Jens Petter Hauge przenosi się do Serie A AC Milan z małym hitem transferowym. OFICJALNIE: Jens Petter Hauge przenosi się do Serie A Chiesa bardzo blisko hitowego transferu. Wygląda na to, że wreszcie się uda Chiesa bardzo blisko hitowego transferu. Wygląda na to, że wreszcie się uda Neymar i Álvaro González uniknęli kary. OFICJALNIE: Zaskakująca decyzja Komisji Dyscyplinarnej Neymar i Álvaro González uniknęli kary. OFICJALNIE: Zaskakująca decyzja Komisji Dyscyplinarnej Manchester United prowadzi rozmowy z Barceloną. Anglicy chcą Ousmane'a Démbélé Manchester United prowadzi rozmowy z Barceloną. Anglicy chcą Ousmane'a Démbélé Bayern Monachium wytypował ewentualnego zmiennika Lewandowskiego. Jeśli chce go pozyskać, musi wyłożyć nawet ponad 40 milionów euro Bayern Monachium wytypował ewentualnego zmiennika Lewandowskiego. Jeśli chce go pozyskać, musi wyłożyć nawet ponad 40 milionów euro OFICJALNIE: Keita Baldé opuścił AS Monaco OFICJALNIE: Keita Baldé opuścił AS Monaco

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy