Messi w tarapatach. Nawet dwa lata zawieszenia?!

Messi w tarapatach. Nawet dwa lata zawieszenia?!
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: AS | Marca

Lionel Messi może zostać dotkliwie ukarany za swoje komentarze.

Copa América 2019 już za nami, lecz nie milkną echa po ostatnich wypowiedział Lionela Messiego. Gwiazda Barcelony była wyraźnie sfrustrowana zarówno po meczu z Brazylią w półfinale, jak i po meczu o trzecie miejsce przeciwko Chile. Napastnik nie szczędził cierpkich słów wobec sędziów i CONMEBOL, a teraz może go za to spotkać wysoka kara.

Przepisy południowoamerykańskiej federacji wyraźnie stanowią, iż piłkarze nie mogą w sposób obraźliwy wypowiadać się na temat CONMEBOL oraz jego pracowników. Za takie przewinienia grozi kara zawieszenia, która w przypadku Messiego może okazać się bardzo długa. Argentyńczyka i tak czeka zawieszenie za czerwoną kartkę w starciu z Chile, ale „AS” oraz „Marca” informują, że za swoje wypowiedzi może zostać ukarany nawet dwuletnią banicją.

O wszystkim zdecyduje komitet dyscyplinarny CONMEBOL, ale nie zapowiada się na to, by działacze federacji mieli być szczególnie łagodni dla jednej z największych gwiazd światowego futbolu. Komentarze tak bardzo ich dotknęły, iż opublikowali nawet oficjalne oświadczenie, a sprawa wywołała burzę w środowisku południowoamerykańskiej piłki.

Gdyby dwuletnie zawieszenie stało się faktem, Messi nie mógłby wziąć udziału w przyszłym Copa América, a także w kwalifikacjach do mundialu 2022.

Przypomnijmy, że w meczu półfinałowym arbiter podjął kilka kontrowersyjnych decyzji na korzyść Brazylii, a po spotkaniu Messi wytykał te błędy. W starciu z Chile został zaś wyrzucony z boiska wraz z Garym Medelem po tym jak obaj uczestniczyli w przepychance. Napastnik nie odebrał później brązowego medalu i stwierdził, że „nie zamierza uczestniczyć w korupcyjnej szopce”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020. Robert Lewandowski skomentował porażkę ze Słowacją EURO 2020. Robert Lewandowski skomentował porażkę ze Słowacją Śląsk Wrocław poznał potencjalnych rywali w I rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy [OFICJALNIE] Śląsk Wrocław poznał potencjalnych rywali w I rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy [OFICJALNIE] EURO 2020: Zbigniew Boniek komentuje porażkę Polaków w meczu przeciwko Słowacji EURO 2020: Zbigniew Boniek komentuje porażkę Polaków w meczu przeciwko Słowacji Legia Warszawa poznała potencjalnych rywali w I rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów [OFICJALNIE] Legia Warszawa poznała potencjalnych rywali w I rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów [OFICJALNIE] EURO 2020. Karol Linetty: Nie możemy się załamać EURO 2020. Karol Linetty: Nie możemy się załamać EURO 2020. Ondrej Duda po zwycięstwie nad Polską: To był klucz do wygranej EURO 2020. Ondrej Duda po zwycięstwie nad Polską: To był klucz do wygranej EURO 2020: Paulo Sousa skomentował przegrany występ reprezentacji Polski przeciwko Słowacji EURO 2020: Paulo Sousa skomentował przegrany występ reprezentacji Polski przeciwko Słowacji

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy