Messi wygrał spór prawny z hiszpańską gazetą, której dziennikarz został oskarżony o rasizm w kierunku Fatiego

Messi wygrał spór prawny z hiszpańską gazetą, której dziennikarz został oskarżony o rasizm w kierunku Fatiego
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Goal.com| Mundo Deportivo

Fundacja Lionela Messiego wygrał spór z gazetą „ABC". Wspomniane medium zarzucało organizacji zawodnika, że ta dopuściła się oszustw podatkowych.

Sąd Pierwszej Instancji numer osiem w Gavà w potępił działania gazety „ABC”, jej redaktora naczelnego oraz dziennikarza Javiera Chicote za oskarżenie „Leo Messi Foundation” o oszustwa na tle podatkowym.

W wyroku zarzucono, że działali oni bez poszanowania jednostki wymaganego od mediów. Ponadto udowodniono też, że nagłówki, które pojawiły się w medium, przedstawiały samego piłkarza w złym i nieprawdziwym świetle.

- Publikacjom towarzyszą nagłówki, wpisy i wyrażenia, które na podstawie wcześniejszych procesów sądowych sugerują czytelnikowi możliwość popełnienia przez podmiot kolejnego przestępstwa podatkowego — czytamy w oświadczeniu organu prawa.

Jakby tego było mało „ABC” zostało zobowiązane do wypłacenia podmiotowi zadośćuczynienia w wysokości 7142 euro. Fundacja Argentyńczyka zobowiązała się przekazać całość dla Hospital de Sant Joan de Deu.

To nie koniec kłopotów wspomnianej gazety ze strony osób związanych z FC Barceloną. We wtorek publicysta tejże redakcji, Salvador Sostre obraził czarnoskórego gracza wicemistrzów Hiszpanii, Ansu Fatiego.

„Jego bieg ma w sobie coś z gazeli albo młodego czarnego handlarza ulicznego, który krzyczy: „woda, woda” i ucieka przed strażą miejską przez Passeo de Garcia” - napisał.

Szefowie ekipy ze stolicy Katalonii zamierzają pozwać dziennikarza i gazetę. Nie zgadzają się bowiem na takie traktowanie. Sprawę może zająć się też UEFA.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Grabara znów to zrobił. Fatalna pomyłka przypieczętowała porażkę Aarhus [WIDEO] Grabara znów to zrobił. Fatalna pomyłka przypieczętowała porażkę Aarhus [WIDEO] Protest w trakcie minuty ciszy dla Maradony. „Nie chciałam honorować gwałciciela, pedofila i sprawcy przemocy” Protest w trakcie minuty ciszy dla Maradony. „Nie chciałam honorować gwałciciela, pedofila i sprawcy przemocy” Wisła Kraków: Czterech kandydatów na nowego trenera „Białej Gwiazdy” Wisła Kraków: Czterech kandydatów na nowego trenera „Białej Gwiazdy” Premier League: Jan Bednarek strzela Manchesterowi United [WIDEO] Premier League: Jan Bednarek strzela Manchesterowi United [WIDEO] LaLiga: Potężne uderzenie Griezmanna [WIDEO] LaLiga: Potężne uderzenie Griezmanna [WIDEO] Real Madryt bez Marcelo i z Marcelo to dwa różne zespoły. ZASKAKUJĄCE statystyki Real Madryt bez Marcelo i z Marcelo to dwa różne zespoły. ZASKAKUJĄCE statystyki Wisła Kraków bez trenera. OFICJALNIE: Skowronek zwolniony Wisła Kraków bez trenera. OFICJALNIE: Skowronek zwolniony

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy