Messi zrywa rozmowy z Barceloną! Argentyńczyk może opuścić klub

Messi zrywa rozmowy z Barceloną! Argentyńczyk może opuścić klub fot. FC Barcelona
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Cadena SER

Leo Messi wstrzymał rozmowy z przedstawicielami „Dumy Katalonii” w kwestii podpisania nowego kontraktu, ponieważ nie jest zadowolony z obecnej sytuacji panującej w klubie - poinformowało „Cadena SER”.

Nie tak dawno media z Półwyspu Iberyjskiego odnosiły się w bardzo optymistyczny sposób do możliwości przedłużenia umowy z Barceloną przez reprezentanta Argentyny.

Nowe porozumienie miałoby zapewnić 33-latkowi pozostanie w ekipie z Camp Nou do połowy 2023 roku. Obecne ulegnie wygaśnięciu po zakończeniu sezonu 2020/2021.

Doświadczony zawodnik po złożeniu stosownych podpisów pod przygotowanym kontraktem otrzymałby jednocześnie możliwość podejmowania samodzielnej decyzji o swojej dalszej przyszłości przed rozpoczęciem każdych rozgrywek.

Wiele na to wskazywało, że te negocjacje są jedynie formalnością i obie strony muszą omówić tylko niektóre drobne szczegóły przed ogłoszeniem oficjalnej informacji o osiągnięciu porozumienia.

Tymczasem dziennikarze „Cadena SER” przekonują, że Leo Messi jest do tego stopnia niezadowolony z obecnej sytuacji panującej w klubie, że postanowił wstrzymać wszelakie rozmowy z Barceloną w kwestii przedłużenia umowy.

Argentyńczyk nie jest zachwycony w największym stopniu z informacji wydostających się do mediów, które powodują, że jest on oskarżany o posiadanie zbyt dużego wpływu na decyzje podejmowane przez sztab szkoleniowy lub nawet zarząd, co miało miejsce w momencie zwalniania Ernesto Valverde.

33-latek uważa także, że „Duma Katalonii” prezentuje coraz niższą wartość sportową, która nie pozwala jej w dłuższej perspektywie realnie myśleć o byciu konkurencyjną drużyną na arenie krajowej oraz międzynarodowej.

Ten aspekt trudno będzie szybko zmienić, ponieważ kryzys finansowy wywołany przez koronawirusa uniemożliwia przedstawicielom Barcelony dokonanie kilku wartościowych transferów.

Do tego dochodzi także fakt, że „Duma Katalonii” po ostatnim zwycięstwie Realu Madryt ma już niewielkie szanse na obronę mistrzowskiego tytułu.

Wspomniane źródło spekuluje, że Leo Messi mógłby w niedalekiej przyszłości ponownie nawiązać współpracę z Pepem Guardiolą, któremu także za rok wygasa kontrakt z Manchesterem City. Obaj panowie mogliby trafić do zupełnie nowego otoczenia.

W mediach pojawiały się już także głosy sugerujące, że hiszpański szkoleniowiec mógłby wrócić na Camp Nou. Taki obrót spraw z całą pewnością mógłby okazać się wystarczający do pozostania Argentyńczyka w Barcelonie.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Patryk Lipski w Piaście Gliwice OFICJALNIE: Patryk Lipski w Piaście Gliwice Manchester United: Alexis Sánchez definitywnie żegna się z klubem Manchester United: Alexis Sánchez definitywnie żegna się z klubem FIFA 21: Już nie tylko Piemonte Calcio. Roma FC dołącza do rywalizacji FIFA 21: Już nie tylko Piemonte Calcio. Roma FC dołącza do rywalizacji OFICJALNIE: Komplet strojów Wisły Kraków na nowy sezon [WIDEO] OFICJALNIE: Komplet strojów Wisły Kraków na nowy sezon [WIDEO] Arsenal coraz bliżej przejęcia Williana Arsenal coraz bliżej przejęcia Williana Jagiellonia Białystok pracuje nad ściągnięciem Černycha Jagiellonia Białystok pracuje nad ściągnięciem Černycha Lech Poznań: Marchwiński na radarze Torino Lech Poznań: Marchwiński na radarze Torino

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy