Meunier za 25 milionów euro

Meunier za 25 milionów euro fot. PSG
Karol Brandt
Źródło: L’Équipe

Paris Saint-Germain latem chce sprzedać Thomasa Meuniera. W tym celu dokonano jego wyceny.

Usługi belgijskiego obrońca nie są zbyt mocno cenione nad Sekwaną. W przeciwieństwie do swojego rodzimego kraju, w którego kadrze narodowej ma zapewniony podstawowy skład. Za zaufanie w meczach reprezentacyjnych na ogół odwdzięcza się znakomitą grą. 

W stolicy Francji Thomas Tuchel woli jednak stawić na Thilo Kehrera i Daniego Alvesa. Według „L’Équipe” zawodnik nie ma najlepszych relacji z brazylijskim obrońcą, jaki i pozostałymi graczami tej nacji. Uważa bowiem, że ex-zawodnik Barcelony jest faworyzowany ze względu na jego przyjaźń z Neymarem, a więc największą gwiazdą Paris Saint-Germain. 

Wspomniane źródło donosi także, że dyrekcji klubu nie podoba się ostatnia aktywność 27-latka w mediach społecznościowych. Prawy defensor sympatyzuje z Manchesterem United i zdarza się mu polubić posty klubowe Anglików ze swojego oficjalnego konta. Dodatkowo często gości na Old Trafford. 

To wszystko sprawia, że Antero Henrique, dyrektor sportowy paryżan, postanowił wycenić gracza i liczy, że latem uda się go sprzedać. 36-krotny reprezentant Belgii miałby kosztować 25 milionów euro, a wymarzony kierunek to oczywiście „Teatr Marzeń”. 

W obecnym sezonie Thomas Meunier zdołał rozegrać 29 spotkań, w których strzelił pięć goli oraz zanotował siedem asyst. Jego umowa wygasa w połowie 2020 roku.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy