Michael Olise nie dla gigantów?! Crystal Palace wkracza do akcji

2024-06-20 01:07:48; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Michael Olise nie dla gigantów?! Crystal Palace wkracza do akcji Fot. Crystal Palace FC
Norbert Niebudek
Norbert Niebudek Źródło: Fabrizio Romano

Michael Olise otrzymał propozycję nowego kontraktu od władz Crystal Palace - przekazał Fabrizio Romano.

Francuz ma za sobą niezwykle udane miesiące w barwach Crystal Palace, choć ubiegła kampania w wykonaniu 22-latka mogłaby być zapewne jeszcze lepsza, gdyby nie trapiące go kontuzje ścięgna podkolanowego, przez które opuścił w sumie połowę spotkań w ramach ligowego sezonu.

Mimo to bilans skrzydłowego prezentuje się naprawdę imponująco. To 19 występów, dziesięć bramek i sześć asyst. Nic zatem dziwnego, że zaczęły się nim interesować czołowe europejskie kluby. Dlatego władze „Orłów” robią wszystko co w ich mocy, aby przekonać piłkarza do pozostania na Selhurst Park.

Według najnowszych ustaleń Fabrizio Romano przedstawiciele Crystal Palace zaproponowali francuskiemu graczowi nowy kontrakt. Umowa uwzględnia podwyżkę pensji oraz ustalenie zupełnie nowej klauzuli odstępnego na 2025 rok. Wspomniany zapis zawarty w aktualnym porozumieniu zawodnika opiewa na 60 milionów funtów.

Włoski dziennikarz dodał jednak również, że w kwestii pozyskania francuskiego skrzydłowego za wygraną nie ma zamiaru dać Chelsea. Działacze ekipy ze Stamford Bridge starają się wypracować konsensus w sprawie warunków osobistych ugody z obozem piłkarza. Wcześniej informowano, iż „The Blues” są gotowi na to, aby aktywować klauzulę odstępnego.

Zielone światło na rozpoczęcie rozmów z osobami zajmującymi się interesami 22-latka uzyskały ponadto Newcastle United i Bayern Monachium.

Michael Olise jest związany z Crystal Palace od sierpnia 2021 roku, kiedy przychodził z Reading. Jego obecny kontrakt z klubem z Selhurst Park obowiązuje do 30 czerwca 2027 roku.