Michał Helik powtarza sukces z Barnsley. Najlepszy gracz Huddersfield Town [OFICJALNIE]

Michał Helik powtarza sukces z Barnsley. Najlepszy gracz Huddersfield Town [OFICJALNIE] fot. Huddersfield Town
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Huddersfield Town

Michał Helik został uznany przez kibiców za najlepszego zawodnika Huddersfield Town w kończących się rozgrywkach 2022/2023.

Środkowy obrońca zdecydował się we wrześniu 2020 roku na opuszczenie rodzimych boisk na rzecz spróbowania sił zagranicą.

Na swój pierwszy przystanek wybrał Barnsley, które zainwestowało 800 tysięcy euro na jego sprowadzenie z Cracovii.

Michał Helik potrzebował trochę czasu na zapoznanie z realiami panującymi w Anglii, co w konsekwencji umożliwiło mu wypracowanie mocnej pozycji w drużynie. Dokumentował to fakt zgarnięcia przez niego tytułu najlepszego gracza w debiutanckim sezonie.

Kolejna kampania nie była już tak udana dla niego i drużyny, ponieważ zakończyła się spadkiem „The Barn” i późniejszą przeprowadzką do Huddersfield Town.

Reprezentantowi Polski groziła w tym zespole powtórka zeszłorocznego scenariusza. Finalnie udany finisz zmagań umożliwił „The Terriers” utrzymanie na zapleczu elity.

Znaczącą rolę w odniesieniu tego sukcesu odegrał nasz 27-letni zawodnik, czego efektem jest zgarnięcie drugiego w karierze tytułu najlepszego gracza sezonu. Tym samym powtórzył on dokonanie z Barnsley, zyskując olbrzymie zaufanie fanów już w pierwszym roku spędzonym w klubie.

Huddersfield Town zamierza szybko zapomnieć o tegorocznym niepowodzeniu w postaci zajęcia 18. miejsca w tabeli, by w następnych rozgrywkach włączyć się na poważnie do walki o awans do Premier League.

Helik zamknął kampanię na dwóch trafieniach i dwóch asystach w 37 występach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Głośno o transferze Jakuba Kiwiora. Jego agent pojawił się na stadionie giganta Głośno o transferze Jakuba Kiwiora. Jego agent pojawił się na stadionie giganta Transfery - Relacja na żywo [30/11/2023] Transfery - Relacja na żywo [30/11/2023] Mateusz Klich uderza w... zawodnika Realu Madryt. „Klaun. Najgorszy, na jakiego grałem” Mateusz Klich uderza w... zawodnika Realu Madryt. „Klaun. Najgorszy, na jakiego grałem” Adrian Benedyczak pod tym względem jest lepszy od Roberta Lewandowskiego Adrian Benedyczak pod tym względem jest lepszy od Roberta Lewandowskiego Holendrzy nie odpuszczają. Piłkarz Legii Warszawa stanie przed sądem! Holendrzy nie odpuszczają. Piłkarz Legii Warszawa stanie przed sądem! Ansu Fati z poważną kontuzją. „Tracimy go na długo” [OFICJALNIE] Ansu Fati z poważną kontuzją. „Tracimy go na długo” [OFICJALNIE] Dawid Szwarga mocno przed meczem ze Sturmem Graz. „Nikt w klubie nie zmusi mnie do tego” Dawid Szwarga mocno przed meczem ze Sturmem Graz. „Nikt w klubie nie zmusi mnie do tego”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy