Michał Karbownik łączony z nowym klubem

2023-06-22 15:57:18; Aktualizacja: 11 miesięcy temu
Michał Karbownik łączony z nowym klubem Fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Westdeutsche Allgemeine Zeitung

Działacze Schalke 04 są zainteresowani sprowadzeniem do zespołu Michała Karbownika - informuje „Westdeutsche Allgemeine Zeitung”.

Michał Karbownik w 2020 roku został piłkarzem Brighton & Hove Albion, które pozyskało go z Legii Warszawa. Od tamtej pory rozegrał dwa mecze w pierwszym zespole „Mew”. Następnie był wypożyczany przez angielski klub do Olympiakosu oraz Fortuny Düsseldorf.

Za 22-latkiem nie najgorszy sezon w Niemczech, a już na pewno bardziej udany od poprzedniego w Grecji. W 2. Bundeslidze rozegrał 26 meczów, notując trafienie i pięć asyst. Najczęściej występował na lewej obronie.

Fortuna miała nadzieje na wmieszanie się w walkę o awans na najwyższy niemiecki szczebel. Ostatecznie zajęła czwarte miejsce w tabeli, tracąc osiem punktów do lokaty barażowej.

Klub z Düsseldorfu rozważał wykupienie Karbownika, co było możliwe za trzy miliony euro. Finalnie się na to nie zdecydował, chociaż niewykluczone, że nie zrezygnował jeszcze całkowicie z pomysłu wyciągnięcia go z Brighton na kolejny sezon.

Tymczasem czterokrotnym reprezentantem kraju zainteresowało się Schalke, a więc spadkowicz z Bundesligi. Jego zawodnikiem jest Marcin Kamiński.

Zobaczymy, jak rozwinie się sprawa. Kontrakt Karbownika z „Mewami” wygasa 30 czerwca 2024 roku, co przy braku jego przedłużenia utrudnia kolejne wypożyczenie i sugeruje transfer definitywny.