Michał Kucharczyk wraca do Polski. Koniec z egzotyką

2023-11-25 12:50:56; Aktualizacja: 6 miesięcy temu
Michał Kucharczyk wraca do Polski. Koniec z egzotyką Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Meczyki.pl

Michał Kucharczyk nie będzie dłużej występować w uzbeckim Pachtakorze Taszkient. Skrzydłowy wrócił już do Polski - informuje portal Meczyki.pl.

Michał Kucharczyk na początku lipca bieżącego roku zaskoczył egzotycznym transferem do położonego w Azji Środkowej, Uzbekistanu. Tam związał się umową do 31 grudnia 2024 roku z Pachtakorem Taszkient.

Zawodnik, który uzbierał prawie 350 występów w Legii Warszawa, nie odnalazł się na boiskach O'zbekiston Superligasi najlepiej. Łącznie rozegrał dla nowego klubu cztery spotkania.

Bez większego wkładu Kucharczyka drużyna z Taszkientu sięgnęła po 16. mistrzostwo kraju, zapewniając sobie tym samym miejsce w Azjatyckiej Lidze Mistrzów. 32-latek nie będzie już świadkiem zmagań w tym turnieju.

Jak poinformował portal Meczyki.pl, dziewięciokrotny reprezentant Polski rozwiązał za porozumieniem stron swoją umowę. Stawi się na sobotnim meczu Legii Warszawa z Wartą Poznań, gdzie celebrowana będzie 50. rocznica istnienia słynnej Żylety, trybuny dla najbardziej zagorzałych kibiców.

Oczywiście, w tej sytuacji Kucharczyk zyskał wolną rękę do znalezienia nowego pracodawcy. Zatrudnienia poszuka już w ojczyźnie.

Powrót na wysoki poziom może być dla niego trudny. Podczas ostatniego sezonu w Pogoni Szczecin grał niewiele, znajdując się wielokrotnie poza kadrą meczową.

Pierwsze dwa sezony w Szczecinie miał jednak udane. Szczególnie dobra w jego wykonaniu była kampania 2020/2021, podczas której zanotował w Ekstraklasie sześć trafień i pięć asyst.

Najlepsze chwile przeżywał jednak we wspomnianej już Legii Warszawa. Sięgnął z nią łącznie po jedenaście trofeów - pięć mistrzostw i sześć pucharów kraju.