Michał Pazdan obnażył słabości Roberta Lewandowskiego

Michał Pazdan obnażył słabości Roberta Lewandowskiego fot. Photografeus / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Moc Futbolu [Kanał Sportowy]

Michał Pazdan wypunktował u Roberta Lewandowskiego kluczowe aspekty, przez które reprezentacja Polski w meczu z Czechami nie potrafiła strzelić więcej niż jednego gola.

Obaj panowie mieli okazję dzielić ze sobą szatnię za najlepszego okresu drużyny narodowej, kiedy wówczas podopieczni Adama Nawałki dotarli aż do ćwierćfinału EURO 2016 rozgrywanego we Francji.

Licznik obrońcy zatrzymał się na 38 występach w narodowym trykocie. Teraz ma okazję swobodnie wypowiadać się o poczynaniach przedstawicieli narodowego futbolu z boku, z perspektywy trzecioligowego zawodnika.

W rozmowie z ekspertami z Kanału Sportowego 36-latek wskazał mankamenty, jakie uwidocznił w ostatnim meczu napastnik FC Barcelony.

– Na pewno przyzwyczailiśmy się do Roberta, który ciągnie ten wózek, zdobywa bramki. Gdy patrzyłem na to spotkanie, dało się zauważyć, że od pewnego momentu nie jest on już taki mocny w pojedynkach, będąc ustawiony tyłem do bramki. Nie utrzymuje się już tak dobrze z piłką przy nodze – podkreślił wady kapitana stoper Wieczystej Kraków w „Mocy Futbolu”.

– We wcześniejszych latach gra polegała przede wszystkim na przejęciach, stałych fragmentach, grze z kontry. Chcielibyśmy zobaczyć Roberta ze wcześniejszej wersji – dodał.

Jedyne trafienie dla „Biało-Czerwonych” zanotował Jakub Piotrowski, dobijając piłkę do bramki po kiepskiej interwencji obrońcy do spółki z bramkarzem.

„Lewy” nadal przebywa z kadrą, pomimo pozostałego meczu towarzyskiego z Łotwą. Przypuszczalnie we wtorkowy wieczór kibice zgromadzeni na Narodowym powinni go zobaczyć w akcji przynajmniej przez 45 minut.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona zapowiedziała pierwszy zimowy transfer FC Barcelona zapowiedziała pierwszy zimowy transfer Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy