Michał Probierz wziął w obronę reprezentanta Polski. „Na pewno zagra”

Michał Probierz wziął w obronę reprezentanta Polski. „Na pewno zagra” fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Łączy nas piłka

Selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz wypowiedział się na temat Arkadiusza Milika.

W czwartkowym meczu reprezentacji Polski z Wyspami Owczymi (2:0) Michał Probierz nie mógł skorzystać z usług Roberta Lewandowskiego, który doznał kontuzji kostki. W miejsce kapitana i lidera drużyny narodowej nowy selekcjoner na środku ataku postawił od pierwszej minuty na Arkadiusza Milika.

Napastnik Juventusu nie zachwycił i był krytykowany przez sporą część ekspertów i kibiców. Spodziewano się po nim znacznie więcej, zwłaszcza na tle słabego rywala.

Co na jego temat powiedział Probierz przed niedzielnym starciem z Mołdawią?

- Wezmę tu w obronę Arka Milika, bo zapomniało się o tym, że na nim była czerwona kartka i ta kartka nie była za faul bez piłki, tylko wypracowaną sytuacją, którą stworzyliśmy. Miał jeszcze dwie sytuacje, w których mógł się lepiej zachować. Czasami taki napastnik potrzebuje wsparcia. On na pewno jutro zagra - przyznał selekcjoner, który doprecyzował, że 29-latek wystąpi od początku, jeśli będzie zdrowy.

- Arek miał za mało wsparcia. Dlatego też w dużej mierze na niego spłynęła krytyka. Bardzo często był sam w polu karnym. Mimo że szybko zdobyliśmy bramkę, widać było u zawodników niepewność. Obawiali się podjąć większe ryzyko - dodał Probierz. 

Niedzielne spotkanie z Mołdawią na PGE Narodowym rozpocznie się o 20:45.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kibice powinni modlić się o jego zdrowie? „Dla mnie to najlepszy polski obrońca reprezentacyjny” Kibice powinni modlić się o jego zdrowie? „Dla mnie to najlepszy polski obrońca reprezentacyjny” Vinceny Kompany łączony z nowym klubem Vinceny Kompany łączony z nowym klubem Wieczysta Kraków zainteresowała się drugim byłym napastnikiem Legii Warszawa Wieczysta Kraków zainteresowała się drugim byłym napastnikiem Legii Warszawa 39-letni Thiago Silva z zaskakującym pomysłem. Ma ambitny cel 39-letni Thiago Silva z zaskakującym pomysłem. Ma ambitny cel Rúben Amorim zaskoczy wyborem nowego klubu?! Rúben Amorim zaskoczy wyborem nowego klubu?! Rafa Lopes może wrócić do Polski Rafa Lopes może wrócić do Polski Gwiazdor Realu Madryt podsumowany. „Haniebny charakter. Nie wie, jak przegrywać, ani jak wygrywać” Gwiazdor Realu Madryt podsumowany. „Haniebny charakter. Nie wie, jak przegrywać, ani jak wygrywać”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy