Michał Skóraś po pierwszych treningach w Club Brugge. Wie nad czym musi pracować

Michał Skóraś po pierwszych treningach w Club Brugge. Wie nad czym musi pracować fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Club Brugge

Michał Skóraś przygotowuje się do startu sezonu w barwach Club Brugge. Po pierwszych treningach doskonale już wie, jaki element w swojej grze musi poprawić.

Pięciokrotny reprezentant Polski zanotował w ubiegłych rozgrywkach znaczący wzrost formy i zaprezentował się z bardzo dobrej strony w Lidze Konferencji Europy, co wpłynęło na znaczący wzrost zainteresowania jego usługami ze strony zagranicznych klubów.

Spośród nich najbardziej konkretne rozmowy z Lechem Poznań podjęło Club Brugge i sprowadziło do siebie ofensywnie usposobionego zawodnika za sześć milionów euro.

Przedstawiciele belgijskiej drużyny pokładają duże nadzieje w 23-letnim piłkarzu w nadziei na to, że pomoże osiągać jej dobre rezultaty, co w przyszłości pozwoli go sprzedać ze znacznym zyskiem.

Michał Skóraś ma identyczny plan i jest już po pierwszych treningach w nowym zespole, po których dostrzegł kluczowy mankament w swojej grze do poprawy, by móc się stać bardziej wartościowym zawodnikiem.

- Mogę grać na obu skrzydłach, ale muszę więcej trenować lewą nogę, co jest bardzo ważne dla skrzydłowego. Jeśli jesteś obunożny, to obrońca nie wie, w którą stronę pójdziesz. Jestem też szybkim zawodnikiem z dobrym strzałem z dystansu i dośrodkowaniem. Czasami mogę też grać jako wahadłowy, ponieważ grałem na tej pozycji przez pół roku w Rakowie Częstochowa. Dzięki temu potrafię też bronić, bo niektórzy skrzydłowi tego nie robią - przyznał w rozmowie z klubowymi mediami.

Wychowanek „Kolejorza” zaznaczył też dużo wzorował się w przeszłości na Cristiano Ronaldo, a teraz podpatruję grę dwóch uznanych francuskich skrzydłowych.

- Moim piłkarskim idolem jest Cristiano Ronaldo. Śledziłem go zwłaszcza, kiedy grał w Manchesterze United. Teraz, kiedy oglądam Ligę Mistrzów, obserwuję Kyliana Mbappe i Kingsleya Comana. To normalne, że przyglądasz się zawodnikom, którzy grają na twojej pozycji - dodał.

Skóraś zakończył ubiegłe zmagania z dorobkiem szesnastu trafień i ośmiu asyst w 51 meczach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mateusz Klich uderza w... zawodnika Realu Madryt. „Klaun. Najgorszy, na jakiego grałem” Mateusz Klich uderza w... zawodnika Realu Madryt. „Klaun. Najgorszy, na jakiego grałem” Adrian Benedyczak pod tym względem jest lepszy od Roberta Lewandowskiego Adrian Benedyczak pod tym względem jest lepszy od Roberta Lewandowskiego Holendrzy nie odpuszczają. Piłkarz Legii Warszawa stanie przed sądem! Holendrzy nie odpuszczają. Piłkarz Legii Warszawa stanie przed sądem! Ansu Fati z poważną kontuzją. „Tracimy go na długo” [OFICJALNIE] Ansu Fati z poważną kontuzją. „Tracimy go na długo” [OFICJALNIE] Dawid Szwarga mocno przed meczem ze Sturmem Graz. „Nikt w klubie nie zmusi mnie do tego” Dawid Szwarga mocno przed meczem ze Sturmem Graz. „Nikt w klubie nie zmusi mnie do tego” Edin Džeko zachwycony grą Sebastiana Szymańskiego Edin Džeko zachwycony grą Sebastiana Szymańskiego OFICJALNIE: Asystent Johna van den Broma odchodzi z Lecha Poznań. Poprowadzi inny klub w Ekstraklasie OFICJALNIE: Asystent Johna van den Broma odchodzi z Lecha Poznań. Poprowadzi inny klub w Ekstraklasie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy