Michał Skóraś wraca do żywych. Dwie asysty w Lidze Konferencji Europy [WIDEO]

Michał Skóraś wraca do żywych. Dwie asysty w Lidze Konferencji Europy [WIDEO] fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com

Michał Skóraś otrzymał w końcu szansę wykazania się prezentowanymi umiejętnościami w dłuższym okresie czasu. Przełożyło się to zaliczenie dwóch asyst w barwach Club Brugge w meczu przeciwko Beşiktaşowi (5:0) w Lidze Konferencji Europy.

23-letni zawodnik ma za sobą świetny okres w Lechu Poznań. Dlatego ostatniego lata skorzystał z nadarzającej się okazji do zaliczenia zagranicznego transferu i za sześć milionów euro wylądował w Club Brugge.

Wszechstronny skrzydłowy, mający za sobą występy w reprezentacji Polski, obiecywał sobie wiele po przeprowadzce do belgijskiego zespołu. Początkowo łapał w nim dość sporo minut, ale nie przekładały się one na notowanie satysfakcjonujących liczb czy prezentowanie wystarczająco dobrej postawy, która zadowalałaby sztab.

W efekcie stał się jedynie rezerwowym, któremu nie było zawsze dane wejść na boisko i załapać się nawet do kadry meczowej.

Michał Skóraś nie załamywał jednak rąk i po minionych słabych tygodniach zaczął zaliczać epizody w barwach Club Brugge, by w końcu otrzymać szansę w dłuższym wymiarze czasu przeciwko Beşiktaşowi w Lidze Konferencji Europy, kiedy to pojawił się na placu gry w drugiej połowie.

Momentalnie wykorzystał tę okazję do zaliczenia pierwszych dwóch asyst w belgijskiej drużynie, czym przyczynił się do odniesienia okazałego zwycięstwa.

Jego zespół zapewnił sobie już wcześniej awans do fazy pucharowej. W ostatniej kolejce stoczy jeszcze bezpośredni pojedynek z Bodø/Glimt o pierwsze miejsce w tabeli, gwarantujące przeskoczenie jednego stopnia w wiosennej rywalizacji.

23-letni skrzydłowy może w trakcie dotychczasowej przygody w Club Brugge pochwalić się ponadto zanotowaniem trafienia w łącznie siedemnastu spotkaniach (rozegranych 491 minut).