Michniewicz po zwycięstwie nad Włochami: Jesteśmy blisko, ale i daleko od półfinału

Michniewicz po zwycięstwie nad Włochami: Jesteśmy blisko, ale i daleko od półfinału fot. Transfery.info
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: TVP Sport

Polska pokonała dzisiaj Włochy 1:0 i tym samym jest już bardzo blisko awansu do półfinału Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Pomimo tego Czesław Michniewicz apeluje o spokój.

Zwycięską bramkę dla „Biało-Czerwonych” zdobył Krystian Bielik. Następnie Włosi trafili do naszej siatki, lecz po skorzystaniu z systemu VAR gol ten nie został uznany. Tym samym Polacy skromnie pokonali Włochów i obecnie mają na swoim koncie sześć punktów.

Po końcowym gwizdku radości z odniesionego rezultatu nie krył Czesław Michniewcz. Selekcjoner kadry nie feruje jednak wyroków i apeluje o spokój.

– Kluczowe było dyscyplina, poświęcenie, organizacja, wzajemna pomoc, ale i wiara w końcowy sukces. To właśnie cechuje tę drużynę. Zawsze wierzymy, że możemy wygrać z każdym. Czasami są momenty, gdzie przeciwnik jest od nas w niektórych fazach meczu lepszy, zepchnie nas do defensywy, ale my się nie poddajemy – powiedział.

– Selekcjoner Niemców przy okazji kolacji, na którą nas zaprosił, powiedział: „Grupa jest ciężka, ale z kim wygrać, jak nie z Włochami”. Troszkę żartobliwie, ale chyba miał rację – dodał.

– Czeka nas ciężki bój z Hiszpanią, dlatego można powiedzieć, że jesteśmy blisko półfinału, ale i… daleko. Na pewno do euforii jeszcze daleka droga. Niemniej, cieszymy się bardzo, jesteśmy dumni z tej drużyny – zakończył.

Pojedynek z Hiszpanami odbędzie 22 czerwca o godzinie 21:00. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu David De Gea z hitowym transferem?! „Opłacalne rozwiązanie” David De Gea z hitowym transferem?! „Opłacalne rozwiązanie” Michał Świerczewski, właściciel Rakowa Częstochowa, z emocjonalnym wpisem. „Nie ma co się oszukiwać...” Michał Świerczewski, właściciel Rakowa Częstochowa, z emocjonalnym wpisem. „Nie ma co się oszukiwać...” Dawid Szwarga może się martwić. Gorąco w Rakowie Częstochowa Dawid Szwarga może się martwić. Gorąco w Rakowie Częstochowa Luka Modrić zainteresowany transferem do tej ligi. Arabii Saudyjskiej mówi „nie” Luka Modrić zainteresowany transferem do tej ligi. Arabii Saudyjskiej mówi „nie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy