Miedź Legnica: Oświadczenie po ekscesach z kibicami [OFICJALNIE]

Miedź Legnica: Oświadczenie po ekscesach z kibicami [OFICJALNIE]
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Miedź Legnica

Miedź Legnica opublikowała komunikat dotyczący wydarzeń po ostatnim meczu Ekstraklasy z Piastem Gliwice (0:1).

Zespół Miedzi Legnica mierzył się z Piastem Gliwice w niedzielę i odniósł kolejną porażkę w tym sezonie. Drużyna z województwa dolnośląskiego zajmuje ostatnie miejsce w tabeli Ekstraklasy ze stratą dziewięciu punktów do bezpiecznej lokaty. Jej kibice są niepocieszeni wynikami.

Swoją złość ukazali po niedzielnym starciu. Pierwsze informacje na temat wtargnięcia przez nich do klubowych pomieszczeń, w tym do szatni, ukazały się w niedzielę. Nieco później na łamach Weszlo.com można było przeczytać, że kibice siłą zdjęli koszulkę z 18-letniego Dawida Drachala. W wyniku nieprzyjemnej sytuacji bramkarz Stefanos Kapino miał z kolei poinformować, że nie zamierza zjawiać się już w klubie.

Oto oświadczenie Miedzi:

„W związku z wydarzeniami, które miały miejsce w dniu 19.03.2023 r., po meczu 25. kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Miedzią Legnica a Piastem Gliwice, tj. wtargnięciem osób nieuprawnionych do pomieszczeń prowadzących do szatni drużyny gospodarzy, MKS Miedź Legnica SA stanowczo potępia wszelkie formy agresji kierowane w stronę zawodników, trenerów, pracowników klubu i innych osób pracujących przy organizacji meczu.

Sport budzi duże emocje, ale nie mogą one być usprawiedliwieniem dla nieakceptowalnych, chuligańskich zachowań, które nigdy nie powinny mieć miejsca. Dokładamy wszelkich starań, by wspólnie z osobami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo na obiekcie wyjaśnić okoliczności zdarzenia i podjąć odpowiednie kroki, by taka sytuacja nigdy się nie powtórzyła.

Priorytetem dla klubu niezmiennie było i jest zapewnienie bezpieczeństwa dla wszystkich osób przebywających na stadionie podczas imprez masowych” - czytamy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Raków Częstochowa: To drugi letni nabytek mistrza Polski [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: To drugi letni nabytek mistrza Polski [OFICJALNIE] Carlo Ancelotti bardzo go ceni. Real Madryt może ruszyć po niego w letnim oknie transferowym Carlo Ancelotti bardzo go ceni. Real Madryt może ruszyć po niego w letnim oknie transferowym Raków Częstochowa: Potwierdzenie dwóch transferów tuż-tuż Raków Częstochowa: Potwierdzenie dwóch transferów tuż-tuż PSV Eindhoven zauroczone Polakiem. Chce go u siebie PSV Eindhoven zauroczone Polakiem. Chce go u siebie Lech Poznań: Zwrot akcji w sprawie zawodnika „Kolejorza”. Oferta przyjęta Lech Poznań: Zwrot akcji w sprawie zawodnika „Kolejorza”. Oferta przyjęta Kylian Mbappé osobiście przeprosił Florentino Péreza Kylian Mbappé osobiście przeprosił Florentino Péreza Wielka saga dobiegła końca. Rafael Leão podpisał [OFICJALNIE] Wielka saga dobiegła końca. Rafael Leão podpisał [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy