Mignolet odchodzi z Liverpoolu

Mignolet odchodzi z Liverpoolu fot. Liverpool FC
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Het Laatste Nieuws

Simon Mignolet powinien w przeciągu kilkunastu najbliższych godzin dopiąć wszystkie formalności związane ze swoją przeprowadzką do Club Brugge.

Doświadczony bramkarz nie potrafił już w minionym sezonie pogodzić się z funkcją rezerwowego w Liverpoolu, ale ostatecznie pozostał w drużynie na jeszcze jeden sezon z uwagi na fakt, że zespół na zasadzie wypożyczenia opuścił Loris Karius.

Niemiec jeszcze przez rok ma reprezentować barwy Beşiktaşu, ale mimo to 31-letni bramkarz nie dał się przekonać do kontynuowania kariery w barwach „The Reds” i postanowił skorzystać z propozycji otrzymanej od Club Brugge.

„Het Laatste Nieuws” przekonuje, że Simon Mignolet po zakończeniu meczu o Tarczę Wspólnoty z Manchesterem City (1:1, 4:5 po karnych) dość szybko pożegnał się z kolegami i udał się na lotnisko, aby jeszcze dziś pojawić się w rodzimym kraju i móc w poniedziałek przejść obligatoryjne testy medyczne przed podpisaniem pięcioletniej umowy z nowym pracodawcą.

Kwota odstępnego za doświadczonego zawodnika nie jest jeszcze znana, ale należy przypuszczać, że będzie ona oscylowała w granicach rekordu transferowego Club Brugge, który wynosi osiem milionów euro.

Reprezentant Belgii trafił do Liverpoolu w lipcu 2013 roku z Sunderlandu i od tego czasu rozegrał 204 spotkania w koszulce „The Reds”, w których zachował 66 czystych kont.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy