Milan poszukuje nowego prawego obrońcy. Na liście życzeń trzech graczy

2019-10-27 13:44:00; Aktualizacja: 4 lata temu
Milan poszukuje nowego prawego obrońcy. Na liście życzeń trzech graczy
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: Tuttosport

Już w styczniu do Milanu dołączyć ma nowy prawy defensor. Włosi wybierają spośród trzech kandydatów, wśród których znalazł się m.in. Santiago Arias.

W tej chwili o miejsce na prawej stronie obrony w zespole z Mediolanu walczą Davide Calabria i Andrea Conti. Pomimo tego Stefano Pioli, trener „Rossonerich”, miał uznać, że ta strefa boiska potrzebuje wzmocnień i dlatego Włosi sporządzili krótką listę życzeń.

Znaleźli się na niej Santiago Arias, Serge Aurier i Zeki Çelik. I spośród całej trójki tylko ten ostatni ma pewne miejsce w pierwszej jedenastce Lille, zatem Milanowi o wiele łatwiej będzie skusić Kolumbijczyka bądź Iworyjczyka.

Co prawda ten pierwszy w poprzednim sezonie grał dosyć często, lecz wynikało to głównie z powodów zdrowotnych Juanfrana. Teraz, po dołączeniu do Atlético Madryt Kierana Trippiera, sytuacja 27-latka jest jeszcze bardziej skomplikowana. I choć nie tak dawno Diego Simeone dał mu trzy okazje do zaprezentowania swoich umiejętności, można z góry założyć, że ambicje byłego zawodnika PSV Eindhoven sięgają o wiele wyżej.

Z kolei gracz Tottenhamu Hotspur przez całe lato typowany był do odejścia, jednak koniec końców nie ruszył się z miejsca. Nie zmienia to jednak faktu, że jego przyszłość w zespole z Londynu wciąż nie jest do końca jasna.

Wstępnie Milan chce przeznaczyć na transfer prawego obrońcy 20 milionów euro, a należy również pamiętać, że jeśli poszukiwania Włochów zakończyłyby się powodzeniem, z zespołu najprawdopodobniej musiałby odejść ktoś z pary Calabria-Conti.

„Rossoneri” operację planują przeprowadzić w styczniu, lecz jeśli się to nie uda, temat powróci po zakończeniu bieżącego sezonu.