Milik opuści Napoli, ale najpierw podpisze nowy kontrakt?!

Milik opuści Napoli, ale najpierw podpisze nowy kontrakt?! fot. sbonsi / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gianluca Di Marzio | Fabrizio Romano

Arkadiusz Milik przybliża się coraz większymi krokami do rozstania z Napoli na rzecz kontynuowania swojej kariery w Romie. Reprezentant Polski przed nastaniem tego momentu ma jednak najpierw przedłużyć umowę z obecnym pracodawcą - poinformował Gianluca Di Marzio.

W poniedziałkowi wieczór spora liczba włoskich mediów poinformowało o bliskości finalizacji rozmów Romy z Napoli w kwestii sprowadzenia Arkadiusza Milika na Stadio Olimpico.

Nie tak dawno ten transfer wydawał się niemożliwy do zrealizowania, ale w ostatnich dniach „Giallorossich” mieli zwiększyć intensywność negocjacji prowadzonych z przedstawicielami „Partenopei” i są obecnie już o krok od dopięcia najważniejszych szczegółów dotyczących pozyskania reprezentanta Polski.

Gianluca Di Marzio i Fabrizio Romano uważają nawet, że na obecnym etapie wszystko leży już praktycznie w rękach 26-letniego napastnika, który w dalszym ciągu nie dał „zielonego światła” na realizację takiej transakcji i jednocześnie ma przedstawioną na stolę ofertę kontraktu obowiązującego do 30 czerwca 2025 roku z gwarantowaną sumą zarobków wynoszącą pięć milionów euro na sezon.

Do tej pory włoskie media przekonywały, że ewentualne przenosiny Milika do Romy mogą się odbyć na zasadzie wymiany za Cengiza Ündera z dopłatą lub transferu definitywnego. Ta druga opcja była w poniedziałek najczęściej podawana i zakładała sprzedaż Polaka za 20-25 milionów euro z zawartymi bonusami opiewającymi na dodatkowe 5 milionów euro.

Wspomniany Di Marzio przekonuje jednak, że cała operacja może odbyć się na zupełnie innych i korzystniejszych warunkach dla „Giallorossich”, które zakładają najpierw przedłużenie umowy z Napoli przez reprezentanta „Biało-Czerwonych”, aby ten mógł następnie trafić do drużyny z Rzymu w ramach wypożyczenia za 3 miliony euro z klauzulą nakazująca dokonanie jego wykupu za kolejne 15 milionów euro.

Ponadto „Partenopei” mogliby uzyskać za 26-latka jeszcze dodatkowe 7 milionów euro zawartych w bonusach i do tego liczą na zapisanie w umowie atrakcyjnego procentu z ewentualnej kolejnej sprzedaży napastnika.

Wymienieni wyżej dziennikarze dodają także, że przenosiny Milika na Stadio Olimpico umożliwią przeprowadzkę Edina Džeko do Juventusu, który od momentu przejęcia zespołu przez Andreę Pirlo miał nieprzerwanie znajdować się na szczycie jego listy życzeń, mimo że sugerowano, że został z niej zepchnięty niżej przez pojawienie się opcji umożliwiającej nawiązanie współpracy z Luisem Suárezem.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Flanagan blisko polskiego klubu. Zaawansowane negocjacje Flanagan blisko polskiego klubu. Zaawansowane negocjacje Eriksen chce wrócić do Premier League. Wysoka pensja stanowi problem Eriksen chce wrócić do Premier League. Wysoka pensja stanowi problem Milik zaakceptował ofertę Olympique'u Marsylia. Polak czeka na porozumienie pomiędzy klubami Milik zaakceptował ofertę Olympique'u Marsylia. Polak czeka na porozumienie pomiędzy klubami OFICJALNIE: AC Milan pozyskał Meïté. To pierwszy zimowy transfer lidera Serie A OFICJALNIE: AC Milan pozyskał Meïté. To pierwszy zimowy transfer lidera Serie A FC Barcelona nie pozyska zimą Erica Garcíi [OFICJALNIE] FC Barcelona nie pozyska zimą Erica Garcíi [OFICJALNIE] Podolski szykuje się do letniej przeprowadzki. Jeszcze nie Górnik Zabrze 😆 Podolski szykuje się do letniej przeprowadzki. Jeszcze nie Górnik Zabrze 😆 Wisła Kraków: Mateusz Młyński pierwszym letnim nabytkiem [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Mateusz Młyński pierwszym letnim nabytkiem [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy