Milik w coraz trudniejszym położeniu. Został zaoferowany Tottenhamowi

Milik w coraz trudniejszym położeniu. Został zaoferowany Tottenhamowi fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Fabrizio Romano

Tottenham otrzymał propozycję zatrudnienia Arkadiusza Milika - poinformował Fabrizio Romano.

Saga transferowa z udziałem reprezentanta Polski jest w dalszym ciągu daleka od szczęśliwego dla niego zakończenia w postaci przedwczesnego opuszczenia szeregów Napoli.

Środkowy napastnik już przed kilkoma miesiącami nie wyraził chęci do przedłużenia współpracy z włoskim klubem i wówczas mógł liczyć na poważne zainteresowanie swoją osobą ze strony różnych mocnych europejskich drużyn.

Spośród nich za faworyta do zakontraktowania Arkadiusza Milika uchodził Juventus, gdzie bardzo mocno na zatrudnienie 26-latka naciskał ówczesny trener Maurizio Sarri. Ten został jednak pozbawiony swojej funkcji i w efekcie temat przenosin naszego zawodnika do Turynu upadł.

Reprezentant Polski stracił wtedy też szansę na wznowienie rozmów z Napoli, ponieważ ci zdecydowali się sprowadzić już w jego miejsce Victora Osimhena z Lille.

Tym samym środkowy napastnik znalazł się w trudnym położeniu, z którego wybawić mogła go AS Roma.

Wokół transferu Milika do „Giallorossich” narastały jednak stopniowo różnego rodzaju spekulacje i tego stanu rzeczy nie zmieniło nawet odbycie przez niego części testów medycznych, po których klub ze Stadio Olimpico miał rzekomo wyrazić swoje obawy, co do stanu zdrowia 26-latka i nie zgodził się na jego pozyskanie na wcześniej ustalonych warunkach.

Sama drużyna z Rzymu zdążyła zaprzeczyć tym doniesieniom, ale jednocześnie nic na teraz nie wskazuje na to, aby reprezentanta Polski wzmocnił ligowego rywala Napoli.

Z tego też powodu nasz zawodnik musi gorączkowo rozejrzeć się za nowym miejscem pracy w ostatnich dniach letniego okna transferowego, jeżeli nie chce do zimy siedzieć na ławce rezerwowych, a nawet trybunach.

Fabrizio Romano przekonuje, że środkowy napastnik szuka teraz swojego wybawiciela w Premier League i został zaoferowany Tottenhamowi. „Koguty” przejawiały już wcześniej zainteresowanie usługami Milika w kontekście uczynienia z niego zastępcy i partnera dla Harry'ego Kane'a, ale nie były skore do spełnienia wygórowanych oczekiwań „Partenopei”.

Teraz wycena 26-latka spadła i być może zespół z Londynu wznowi swoje starania o nawiązanie współpracy z Polakiem.

Wspomniany dziennikarz dodaje, że obecnie trwają wewnętrzne rozmowy w angielskim klubie odnośnie przedstawienia oferty Napoli za Milika.

Wcześniej media z Wysp Brytyjskich informowały, że środkowy napastnik może liczyć na otrzymanie pięcioletniego kontraktu z gwarantowaną sumą zarobków na poziomie 90 tysięcy funtów oraz bonus za złożenie podpisu w wysokości 5 milionów funtów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] AC Milan zdeterminowany. Tomori już został uprawniony do gry [OFICJALNIE] AC Milan zdeterminowany. Tomori już został uprawniony do gry [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Pierwszy wywiad Paulo Sousy w roli selekcjonera. „W drużynie są zawodnicy mający cechy zwycięzców” Reprezentacja Polski: Pierwszy wywiad Paulo Sousy w roli selekcjonera. „W drużynie są zawodnicy mający cechy zwycięzców” OFICJALNIE: Iwajło Petew, były trener Jagiellonii Białystok, poprowadzi kadrę Bośni i Hercegowiny OFICJALNIE: Iwajło Petew, były trener Jagiellonii Białystok, poprowadzi kadrę Bośni i Hercegowiny Ødegaard jednak w Premier League?! Arsenal kusi Norwega Ødegaard jednak w Premier League?! Arsenal kusi Norwega Reprezentacja Polski: Poznaliśmy sztab nowego selekcjonera - Paulo Sousy [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Poznaliśmy sztab nowego selekcjonera - Paulo Sousy [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Kouadio Koné w Borussii Mönchengladbach OFICJALNIE: Kouadio Koné w Borussii Mönchengladbach Reprezentacja Polski: Boniek wybiera selekcjonera - konferencja prasowa [RELACJA NA ŻYWO] Reprezentacja Polski: Boniek wybiera selekcjonera - konferencja prasowa [RELACJA NA ŻYWO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy