Miroslav Klose o wschodzącej gwieździe: Próbowałem go sprowadzić do Bayernu Monachium

Miroslav Klose o wschodzącej gwieździe: Próbowałem go sprowadzić do Bayernu Monachium fot. Pixathlon / Sipa / PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Kicker

Miroslav Klose, były trener Bayernu Monachium U-17, zdradził, że w przeszłości próbował nakłonić Floriana Wirtza do wzmocnienia „Gwiazdy Południa”.

Legenda reprezentacji Niemiec, Werderu Brema oraz Bayernu Monachium zakończyła karierę piłkarską latem 2016 roku. Już kilka miesięcy później były środkowy napastnik rozpoczął przygodę w zawodzie trenera.

Najpierw Miroslav Klose zbierał doświadczenie u boku Joachima Löwa w kadrze Niemiec, potem otrzymał ofertę pracy w stolicy Bawarii. Przejął on drużynę Bayernu do lat 17.

Jako trener miał on okazję zmierzyć się z 1. FC Köln, w którym wtedy występował Florian Wirtz.

45-latek urodzony w Opolu był na tyle zachwycony ofensywnym pomocnikiem, że próbował nakłonić go do wzmocnienia „Gwiazdy Południa”.

– Starałem się sprowadzić Floriana Wirtza do Monachium. Jako młodszy zawodnik w pojedynkę zniszczył nas w rozgrywkach U-17. U niego i Jamala Musiali od razu było widać, że pojawią się na wielkiej scenie – wyznał Klose w rozmowie z „Kickerem”.

Wirtz w 2020 roku wybrał Bayer Leverkusen, w którym gra do dzisiaj.

Nie brakuje spekulacji łączących dwudziestolatka z Realem Madryt, FC Barceloną czy Bayernem. Ewentualny transfer może zostać zrealizowany już najbliższego lata.

Aktualnie Klose odpowiada za wyniki austriackiego SCR Altach.

***

Toni Kroos: On pasowałby do Realu Madryt

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Legia Warszawa z komunikatem tuż przed meczem z Aston Villą [OFICJALNIE] Legia Warszawa z komunikatem tuż przed meczem z Aston Villą [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy