Mistrz Europy debiutuje w Arsenalu w Lidze Mistrzów

2024-10-01 22:38:56; Aktualizacja: 3 godziny temu
Mistrz Europy debiutuje w Arsenalu w Lidze Mistrzów Fot. Arsenal
Paweł Hanejko Źródło: Transfery.info

Arsenal zmierza po pierwsze zwycięstwo w tej edycji Ligi Mistrzów. Piłkarze prowadzeni przez Mikela Artetę prowadzą 2-0 w hicie rozgrywek z PSG. Hiszpan doszedł do wniosku, że nastała znakomita okazja, by dać szanse debiutantowi, Mikelowi Merino.

Arsenal w pierwszej kolejce Ligi Mistrzów tylko zremisował bezbramkowo z Atalantą. Z tego powodu w drugim starciu Mikel Arteta miał nadzieje, że jego podopieczni staną na wysokości zadania i wywalczą komplet punktów. Warunki ku temu były jednak wymagające, ponieważ po drugiej stronie stanęło PSG.

Gospodarze zdecydowanie lepiej weszli w mecz i w 20. minucie do siatki trafił Kai Havertz. Nie było to ostatnie słowo wicemistrza Anglii, bo kwadrans później rezultat podwyższył Bukayo Saka.

Wydawało się, że wszystko zmierza ku dobremu, ale w przerwie doszło do wymuszonej zmiany. Kontuzjowanego Jurriëna Timbera zastąpił Jakub Kiwior.

Nie była to jedyna roszada tego dnia, ponieważ w 64. minucie plac opuścił Thomas Partey, a w jego miejsce pojawił się Mikel Merino. Pewnie nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, iż mamy tu do czynienia z debiutem Hiszpana. Jego przygoda z nowym klubem prawdopodobnie rozpocznie się od prestiżowego triumfu.

Mistrz Europy latem zamienił Real Sociedad na „Kanonierów” za 32 miliony euro.