Mistrzostwa Świata 2022: Afrykańskie eliminacje przełożone [OFICJALNIE]

Mistrzostwa Świata 2022: Afrykańskie eliminacje przełożone [OFICJALNIE]
Redakcja
Redakcja
Źródło: CAF

FIFA zdecydowała się przełożyć mecze eliminacji Mistrzostw Świata afrykańskich reprezentacji na wrzesień.

Decyzja o zmianie terminu kwalifikacji do Mistrzostw Świata w 2022 roku w Katarze została podjęta za obopólnym porozumieniem Afrykańskiej Konfederacji Piłki Nożnej z FIFA. Jej powodem jest oczywiście pandemia koronawirusa.

Do rozegrania pozostała druga i trzecia runda eliminacji. Początkowo mecze miały zostać rozegrane w czerwcu, we wrześniu i październiku, jednak jak czytamy w oświadczeniu najbliższe mecze odbeda się we wrześniu, a te decydujące o awansie - w marcu przyszłego roku.

W drugiej rundzie bierze udział 40 reprezentacji, podzielonych na dziesięć grup. Zwycięzcy każdej z grup zagrają w trzeciej rundzie, czyli w play-offach. Do finałowego turnieju awansuje pięć zespołów.

Mistrzostwa Świata w 2022 roku w Katarze rozpoczną się 21 listopada, a zakończą 18 grudnia. Niewątpliwie wpłynie to na europejskie rozgrywki, które zostaną przerwane na ponad miesiąc w trakcie sezonu. W mundialu wezmą udział 32 kadry narodowe.

KACPER SASIAK

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Cracovia: Otar Kakabadze szóstym letnim wzmocnieniem „Pasów” [OFICJALNIE] Cracovia: Otar Kakabadze szóstym letnim wzmocnieniem „Pasów” [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Pomocnik Salzburga następcą Slisza?! Legia Warszawa: Pomocnik Salzburga następcą Slisza?! EURO 2020: Składy na Walia - Szwajcaria [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Walia - Szwajcaria [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes bliski odejścia. Tyle zarobi klub Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes bliski odejścia. Tyle zarobi klub Piotr Nowak o początku pracy w Lechii. „U nas tak się nie gra. Dostaniemy trzy razy w łeb i będzie pozamiatane” Piotr Nowak o początku pracy w Lechii. „U nas tak się nie gra. Dostaniemy trzy razy w łeb i będzie pozamiatane” Boniek: Dlatego Sousa nie powołał Kapustki na EURO 2020 Boniek: Dlatego Sousa nie powołał Kapustki na EURO 2020 PSG finalizuje transfer Donnarummy. Testy medyczne PSG finalizuje transfer Donnarummy. Testy medyczne

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy