Mistrzostwa Świata: Anglia z piękną akcją na 1:0 z Senegalem [WIDEO]

2022-12-04 20:53:04; Aktualizacja: 1 rok temu
Karol Brandt Źródło: Transfery.info

W 1/8 finału Mistrzostw Świata 2022 Anglia mierzy się z Senegalem i od 38. minuty prowadzi 1:0. Trafienie po ładnej, zespołem akcji zanotował Jordan Henderson.

„Synowie Albionu” marzą o wygraniu mundialu, ale by osiągnąć ten cel, muszą pokonać Senegal.

Przedstawiciel afrykańskiej piłki od początku zawodów postawił rywalom trudne zadanie i nawet udało mu się zagrozić bramce strzeżonej przez Jordana Pickforda.

Anglicy odpowiedzieli w 38. minucie. W tej sytuacji na listę strzelców wpisał się kapitan Liverpoolu.

Jordan Henderson wykończył akcję zapoczątkowaną przez Harry’ego Kane’a, który wypuścił w bój Jude’a Bellinghama. Gwiazdor Borussii Dortmund nie spanikował i wyłożył piłkę koledze ze środka pola. Ten uderzył lewą nogą, wpisując się na listę strzelców.

Akcja zdecydowanie mogła się spodobać.

Nim pierwsza połowa dobiegła końca, było już 2:0 dla podopiecznych Garetha Southgate’a. Trafienie zanotował Kane, a Bellingham ponownie wykonał kawał dobrej roboty.