Mistrzostwa Świata: Co decyduje o awansie z grupy w przypadku takiej samej liczby punktów?

Mistrzostwa Świata: Co decyduje o awansie z grupy w przypadku takiej samej liczby punktów? fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: FIFA

Faza grupowa Mistrzostw Świata w Katarze trwa w najlepsze. Za niedługo rozstrzygnięcia w pierwszej fazie turnieju. Niewykluczone, że będziemy świadkami sytuacji, w której dwie reprezentacje będą miały identyczną liczbę punktów.

Pierwszym uczestnikiem 1/8 finału Mistrzostw Świata została Francja, która po pokonaniu Australii (4:1) i Danii (2:1) ma na koncie komplet sześciu punktów. Sytuacja „Trójkolorowych” w tabeli grupy D jest klarowna i już nic nie zabierze im miejsca w fazie pucharowej. Wiadomo jednak, że nie zawsze tak będzie. Często zdarza się tak, że dwa zespoły kończą zmagania w grupie z taką samą liczbą „oczek”.

Co w takim przypadku będzie decydowało o awansie w Katarze?

1. Różnica bramek we wszystkich meczach grupowych.
2. Liczba bramek zdobytych we wszystkich meczach grupowych.
3. Punkty zdobyte w meczach rozegranych pomiędzy zainteresowanymi drużynami.
4. Różnica bramek w meczach rozegranych pomiędzy zainteresowanymi drużynami.
5. Liczba bramek zdobytych w meczach rozegranych pomiędzy tymi zespołami.
6. Punkty fair-play ze wszystkich meczów grupowych (żółta kartka: -1 punkt; dwie żółte kartki: -3 punkty; bezpośrednia czerwona kartka: -4 punkty; żółta kartka i bezpośrednia czerwona kartka: -5 punktów).
7. Losowanie.

Powyższa lista pokazuje, jak istotne było strzelenie jak największej liczby goli przez reprezentacji Polski Arabii Saudyjskiej, a sytuacji do tego przecież nie brakowało. Finalnie biało-czerwoni pokonali ją 2:0 i przed meczem pomiędzy Argentyną a Meksykiem samodzielnie przewodzą tabeli grupy C z dorobkiem czterech punktów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona z niespodziewanym kandydatem na prawego obrońcę? „Był obserwowany w czwartek” FC Barcelona z niespodziewanym kandydatem na prawego obrońcę? „Był obserwowany w czwartek” Matty Cash udawał kontuzję? Ekspert ma swoje wnioski Matty Cash udawał kontuzję? Ekspert ma swoje wnioski Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Po nich spodziewano się na pewno więcej Legia Warszawa: Po nich spodziewano się na pewno więcej Artur Wichniarek ostro po meczu z Czechami: Ten chłopak nie ma prawa grać w reprezentacji Polski Artur Wichniarek ostro po meczu z Czechami: Ten chłopak nie ma prawa grać w reprezentacji Polski Adrian Mierzejewski z głosem rozsądku po meczu Polski z Czechami Adrian Mierzejewski z głosem rozsądku po meczu Polski z Czechami

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy