2022-11-25 17:30:25; Aktualizacja: 1 rok temu
Mistrzostwa Świata: Cody Gakpo pracuje na duży transfer. Piękny gol Holendra [WIDEO] Fot. TV
Mateusz Michałek Źródło: TVP Sport

Cody Gakpo otworzył wynik meczu grupy A Mistrzostw Świata pomiędzy Holandią a Ekwadorem.

Reprezentacja Holandii znakomicie rozpoczęła spotkanie z Ekwadorem. W szóstej minucie wyszła ona z atakiem z własnej połowy. Akcję „Oranje” mógł przerwać Moises Caicedo, ale zamiast wybić piłkę z dala od pola karnego swojego zespołu, podał ją wprost pod nogi Davy'ego Klaassena. Ten zostawił ją Cody'emu Gakpo, który popisał się pięknym uderzeniem z szesnastu metrów, pokonując Hernána Galíndeza.

Dla 23-letniego skrzydłowego jest to to drugie trafienie w Mistrzostwach Świata w Katarze. Cztery dni wcześniej strzelił gola w meczu z Senegalem, przyczyniając się do zwycięstwa 2:0.

Gakpo kontynuuje świetną dyspozycję zapoczątkowaną w barwach PSV Eindhoven. Jego dorobek z tego sezonu w koszulce rodzimej ekipy to 13 bramek i 17 asyst.

Na temat transferu Holendra spekulowało się już latem. W jego kierunku spoglądały Manchester United, Leeds United oraz Southampton. Leeds miało zaproponować za niego 30 milionów euro podstawy i 11 milionów w bonusach, ale do transferu nie doszło. Przedstawiciele Premier League cały czas są nim zainteresowani. Pedro Almeida napisał w tym tygodniu, że to wręcz przesądzone, iż zimą piłkarz trafi do MU. Nie ma co ukrywać, że wysoka forma na mundialu tylko przybliża go do głośnej przeprowadzki.