Mistrzostwa Świata: Reprezentant Argentyny oskarżony o molestowanie seksualne. Prawnicy domagają się usunięcia go z mundialu

Mistrzostwa Świata: Reprezentant Argentyny oskarżony o molestowanie seksualne. Prawnicy domagają się usunięcia go z mundialu
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Radio Mitre

Thiago Almada został posądzony o molestowanie seksualne. W związku z tym prawnicy domniemanej ofiary piłkarza wystosowali list do FIFA, w którym domagają się usunięcia pomocnika z grona uczestników Mistrzostw Świata - informuje „Radio Mitre”.

21-letni zawodnik znalazł się w szerokiej kadrze Argentyny na trwający mundial. W tej ostatecznej zabrakło jednak początkowo dla niego miejsca, ponieważ selekcjoner Lionel Scaloni postawił na innych piłkarzy.

Przed rozpoczęciem turnieju okazało się, że niezdolny do gry na katarskiej imprezie będzie Joaquín Correa z Interu Mediolan, co otworzyło drogę Thiago Almadzie do znalezienia się w gronie uczestników Mistrzostwa Świata.

Ofensywny pomocnik pierwszy mecz i zarazem sensacyjną porażkę z Arabią Saudyjską (1:2) obejrzał w roli gracza rezerwowego. W tej sytuacji zaczął po cichu liczyć na to, że uda mu się zadebiutować na mundialu przy okazji nadchodzącego starcia z Meksykiem.

Niewykluczone jednak, że ofensywnemu pomocnikowi nie będzie dane już ani razu znaleźć się w kadrze Argentyny na trwającym turnieju, ponieważ światło dzienne ujrzały niepokojące wieści na temat ofensywnego pomocnika przekazane przez dziennikarzy „Radio Mitre”.

Wspomniane źródło, powołując się na informacje otrzymane od prawnika, przekonuje, że piłkarz dopuścił się molestowania seksualnego kobiety w 2021 roku na jednej z nielegalnie zorganizowanych imprez w trakcie obowiązujących restrykcji w związku z pandemią koronawirusa.

21-latek zabrał kobietę w stanie upojenia alkoholowego do jednego z pustych pomieszczeń, gdzie następnie została wykorzystana przez uczestników zabawy.

Postępowanie sądowe w tej sprawie zaczyna nabierać rozpędu i dlatego obrońca poszkodowanej pokusił się o skierowanie stosownego listu do FIFA, w którym domaga się usunięcia ofensywnego pomocnika z grona uczestników Mistrzostw Świata.

Futbolowa centrala nie ustosunkowała się do otrzymanej informacji i na razie trudno oczekiwać, że podejmie ona jakiekolwiek kroki zmierzające do spełnienia oczekiwań prawnika.

Almada należy do grona wyróżniających się graczy w Major League Soccer. Ostatni sezon w barwach Atlanty United zakończył z siedmioma trafieniami i siedmioma asystami w 31 rozegranych meczach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Skandal w Turcji. Bramkarz zaatakowany przez kibica chorągiewką [WIDEO] Skandal w Turcji. Bramkarz zaatakowany przez kibica chorągiewką [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Składy na Hiszpania - Niemcy [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Składy na Hiszpania - Niemcy [OFICJALNIE] Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy