Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze

Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Meczyki.pl

Szymon Marciniak nie zostanie wyznaczony do poprowadzenia żadnego ze spotkań ćwierćfinałowych na mundialu. Polak znajduje się jednak na liście FIFA do bycia rozjemcą jednego z czterech decydujących starć na Mistrzostwach Świata.

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej poinformowała po rozegraniu meczów w ramach 1/8 finału katarskiego turnieju o opuszczeniu imprezy przez 16 z 36 arbitrów wyznaczonych do pracy na trwającym mundialu.

W tym gronie nie znalazł się Szymon Marciniak (arbiter główny), Tomasz Listkiewicz, Paweł Sokolnicki (arbitrzy liniowy) i Tomasz Kwiatkowski (arbiter VAR), co dawało duże nadzieje na to, że polski zespół zobaczymy w akcji przy przynajmniej jeszcze jednym pojedynku na Mistrzostwach Świata.

Początkowo spekulowano, że mogą oni zostać wyznaczeni do czuwania nad przebiegiem ćwierćfinałowej batalii Maroka z Portugalią (10 grudnia o godzinie 16:00).

Meczyki.pl poinformowały jednak, że 41-latek nie poprowadzi żadnego ze spotkań tej fazy, ale znajduje się na wąskiej liście FIFA do bycia rozjemcą jednego z czterech pozostałych do rozegrania starć na mundialu.

W tej sytuacji Marciniak może oczekiwać olbrzymiego wyróżnienia w postaci sędziowania jednego z meczów półfinałowych, pojedynku o trzecie miejsce lub nawet wielkiego finału.

Polak był na trwającym mundialu rozjemcą dwóch spotkań - grupowego Francji z Danią (2:1) oraz 1/8 finału Argentyny z Australią (2:1).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dlatego nie ma jeszcze werdyktu w sprawie skandalu na meczu Lecha Poznań ze Śląskiem Wrocław Dlatego nie ma jeszcze werdyktu w sprawie skandalu na meczu Lecha Poznań ze Śląskiem Wrocław Theo Hernández wyceniony. Trzeba słono zapłacić Theo Hernández wyceniony. Trzeba słono zapłacić Michał Probierz zainteresował się piłkarzem Puszczy Niepołomice. Jej trener potwierdził Michał Probierz zainteresował się piłkarzem Puszczy Niepołomice. Jej trener potwierdził „Dla mnie to takie duże dziecko. Ma niesamowity dar”. Były trener Warty Poznań i Śląska Wrocław o gwieździe Ekstraklasy „Dla mnie to takie duże dziecko. Ma niesamowity dar”. Były trener Warty Poznań i Śląska Wrocław o gwieździe Ekstraklasy Wojciech Kowalewski z apelem do najbardziej doświadczonych piłkarzy Legii Warszawa Wojciech Kowalewski z apelem do najbardziej doświadczonych piłkarzy Legii Warszawa OFICJALNIE: Reprezentacja Szwecji ma nowego selekcjonera. Ważna informacja dla kibiców Pogoni Szczecin OFICJALNIE: Reprezentacja Szwecji ma nowego selekcjonera. Ważna informacja dla kibiców Pogoni Szczecin Hitowy transfer Theo Hernándeza coraz bardziej realny?! Hitowy transfer Theo Hernándeza coraz bardziej realny?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy