Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze

Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Meczyki.pl

Szymon Marciniak nie zostanie wyznaczony do poprowadzenia żadnego ze spotkań ćwierćfinałowych na mundialu. Polak znajduje się jednak na liście FIFA do bycia rozjemcą jednego z czterech decydujących starć na Mistrzostwach Świata.

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej poinformowała po rozegraniu meczów w ramach 1/8 finału katarskiego turnieju o opuszczeniu imprezy przez 16 z 36 arbitrów wyznaczonych do pracy na trwającym mundialu.

W tym gronie nie znalazł się Szymon Marciniak (arbiter główny), Tomasz Listkiewicz, Paweł Sokolnicki (arbitrzy liniowy) i Tomasz Kwiatkowski (arbiter VAR), co dawało duże nadzieje na to, że polski zespół zobaczymy w akcji przy przynajmniej jeszcze jednym pojedynku na Mistrzostwach Świata.

Początkowo spekulowano, że mogą oni zostać wyznaczeni do czuwania nad przebiegiem ćwierćfinałowej batalii Maroka z Portugalią (10 grudnia o godzinie 16:00).

Meczyki.pl poinformowały jednak, że 41-latek nie poprowadzi żadnego ze spotkań tej fazy, ale znajduje się na wąskiej liście FIFA do bycia rozjemcą jednego z czterech pozostałych do rozegrania starć na mundialu.

W tej sytuacji Marciniak może oczekiwać olbrzymiego wyróżnienia w postaci sędziowania jednego z meczów półfinałowych, pojedynku o trzecie miejsce lub nawet wielkiego finału.

Polak był na trwającym mundialu rozjemcą dwóch spotkań - grupowego Francji z Danią (2:1) oraz 1/8 finału Argentyny z Australią (2:1).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę AS Roma negocjuje sprzedaż Nicolò Zaniolo. Włoch otwarty na transfer AS Roma negocjuje sprzedaż Nicolò Zaniolo. Włoch otwarty na transfer Gonçalo Feio: Prezes Motoru Lublin swoją bojaźliwą postawą utrudnia rozwój klubu Gonçalo Feio: Prezes Motoru Lublin swoją bojaźliwą postawą utrudnia rozwój klubu Jakub Kamiński strzela Bayernowi Monachium. Pierwszy gol Polaka w Bundeslidze Jakub Kamiński strzela Bayernowi Monachium. Pierwszy gol Polaka w Bundeslidze Premier League: Historyczny gol Harry'ego Kane'a z Manchesterem City Premier League: Historyczny gol Harry'ego Kane'a z Manchesterem City Victor Osimhen rozchwytywany. Gigant gotowy na wielką licytację o podpis napastnika Victor Osimhen rozchwytywany. Gigant gotowy na wielką licytację o podpis napastnika

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy