Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak poprowadzi mecz 1/8 finału [OFICJALNIE]

Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak poprowadzi mecz 1/8 finału [OFICJALNIE] fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: FIFA

FIFA wyznaczyła Szymona Marciniaka do sędziowania spotkania pomiędzy Argentyną a Australią w 1/8 finału trwającego mundialu.

Arbiter z Płocka nie miał zbyt wielu okazji do wykazania się swoimi umiejętnościami na katarskim turnieju, ponieważ do tej pory był wyznaczony jedynie do poprowadzenia europejskiego pojedynku z udziałem Francji oraz Danii (2:1) w grupie D.

Blisko 42-letni sędzia nie popełnił w nim rażących błędów (wręcz przeciwnie - dostał sporo pochwał), co napawało optymizmem i wskazywało na to, że kwestią czasu będzie jego kolejne starcie na Mistrzostwach Świata.

I tak się w istocie stało, ponieważ FIFA wskazała Szymona Marciniaka na rozjemcę meczu 1/8 finału pomiędzy Argentyną a Australią (3 grudnia o godzinie 20:00)

Tym samym polski arbiter wyrówna swój dorobek pod względem liczby poprowadzonych spotkań z poprzedniego mundialu. W Rosji sędziował jednak tylko dwa pojedynki grupowe, a teraz wskoczył do fazy pucharowej, co daje nadzieje na to, że w późniejszej części katarskiego turnieju jeszcze go zobaczymy.

Marciniakowi na liniach asystują tradycyjnie Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz. Natomiast za porządek przy obu ławkach rezerwowych jako sędzia techniczny odpowiadać będzie Gwatemalczyk - Mario Escobar.

Z kolei na VAR-ze na szefa całego zespołu wyznaczono Tomasza Kwiatkowskiego, który będzie wspierany przez Marco Fritza z Niemiec (asystent), Alessandro Giallatiniego z Włoch (asystent od spalonych) i Benoît Millota z Francji (pomocnik).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mateo Kovačić dogadał się z nowym klubem! Hit na ostatniej prostej Mateo Kovačić dogadał się z nowym klubem! Hit na ostatniej prostej Karim Benzema zaprezentowany w nowym klubie! Tłumy oszalały [WIDEO] Karim Benzema zaprezentowany w nowym klubie! Tłumy oszalały [WIDEO] Manchester United ma pomysł na Masona Greenwooda Manchester United ma pomysł na Masona Greenwooda Liga Mistrzów: Wiemy, kto skomentuje wielki finał w Telewizji Polskiej Liga Mistrzów: Wiemy, kto skomentuje wielki finał w Telewizji Polskiej Wyeliminowali z baraży Wisłę Kraków i... mogą grać na jej stadionie w Ekstraklasie Wyeliminowali z baraży Wisłę Kraków i... mogą grać na jej stadionie w Ekstraklasie Piłkarz Legii Warszawa blisko otrzymania polskiego obywatelstwa Piłkarz Legii Warszawa blisko otrzymania polskiego obywatelstwa Arabia Saudyjska z ofertami za trzech mistrzów świata z 2014 roku Arabia Saudyjska z ofertami za trzech mistrzów świata z 2014 roku

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy