Młode talenty: cz. 62 [Christopher Wood]

Młode talenty: cz. 62 [Christopher Wood]
Redakcja
Redakcja
Źródło: Transfery.info

Ostatni kwadrans mundialowego meczu między Włochami a Nową Zelandią. Faworyzowana Italia nie radzi sobie z egzotyczną ekipą z Oceanii. Defensywę Azzurrich systematycznie nęka 18-letni napastnik. To Chris Wood z(...)

Ostatni kwadrans mundialowego meczu między Włochami a Nową Zelandią. Faworyzowana Italia nie radzi sobie z egzotyczną ekipą z Oceanii. Defensywę Azzurrich systematycznie nęka 18-letni napastnik. To Chris Wood z West Bromwich Albion, który w RPA udowodnił, że śmiało można zaliczać go do grona młodych, dobrze rokujących, talentów.

Pierwszym poważnym klubem Christophera Granta Wooda był nowozelandzki Waikato FC. Tam również stawiał on swoje pierwsze kroki w seniorskiej piłce. Szybko dostrzegli go szkoleniowcy kadry All Whites do lat 17, co zaowocowało zabraniem Wooda na mundial w tej właśnie kategorii wiekowej. W Korei, bo tam właśnie rozegrano turniej, Nowozelandczcycy zebrali tęgi łomot. W trzech spotkaniach nie zdobyli żadnego gola, na domiar złego tracąc aż 13! Jedynym pozytywem zespołu z Oceanii okazał się rosły, już wtedy mierzący 190 cm, Wood. Na mistrzostwach wypatrzyli go skauci West Bromwich Albion i od sezonu 2008/09 zakotwiczył w tym właśnie klubie.

Jak to często bywa pierwsze szlify zbierał w zespole rezerw. Dobre występy w tej drużynie oraz plaga kontuzji pierwszym teamie otworzyły mu drzwi do debiutu w Premiership. Nastąpiło to w kwietniu 2009, w starciu z Portsmouth. Wood stał się piątym Nowozelandczykiem w historii, który posmakował gry w tej właśnie lidze. Do dziś zagrał dla WBA 20 razy, a na strzeleckim koncie ma jedną bramkę.

Tym co można uznać za swego rodzaju przewagę Wooda, w porównaniach z europejskimi rówieśnikami jest reprezentacyjny staż. Młody napastnik ma na koncie już 12 gier w narodowych barwach, w tym udany występ na mundialu 2010. Na boisku pojawiał się na ostatnie minuty, by odciążyć podstawowych napastników, ale zdążył przekonać o kilku swoich walorach. Przede wszystkim dobrej grze głową, nieustępliwości oraz niezłej koordynacji ruchowej. Spośród wszystkich nastolatków na mistrzostwach świata to właśnie Wood zaliczył najbardziej udany występ.

Mateusz Leleń

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków - Napoli: Poznaliśmy składy na mecz z okazji 115. urodzin polskiego klubu [OFICJALNIE] Wisła Kraków - Napoli: Poznaliśmy składy na mecz z okazji 115. urodzin polskiego klubu [OFICJALNIE] Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Hitowy transfer Bernardo Silvy?! Manchester City szykuje się do pożegnania z Portugalczykiem Hitowy transfer Bernardo Silvy?! Manchester City szykuje się do pożegnania z Portugalczykiem Manchester City finalizuje rekordowy transfer w dziejach Premier League Manchester City finalizuje rekordowy transfer w dziejach Premier League Anamaria Prodan, słynna agentka piłkarska z Rumunii: Nikt nie pamięta o tych, którzy byli drudzy Anamaria Prodan, słynna agentka piłkarska z Rumunii: Nikt nie pamięta o tych, którzy byli drudzy OFICJALNIE: Louis van Gaal selekcjonerem reprezentacji Holandii OFICJALNIE: Louis van Gaal selekcjonerem reprezentacji Holandii OFICJALNIE: Gwiazdka Eredivisie w AS Monaco OFICJALNIE: Gwiazdka Eredivisie w AS Monaco

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy