Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90 minut na Mistrzostwach Europy juniorów

2024-05-21 19:48:24; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90 minut na Mistrzostwach Europy juniorów Fot. MŠK Žilina
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: Transfery.info

16-letni Samuel Kováčik, który na co dzień gra w Legii Warszawa, reprezentuje Słowację na Mistrzostwach Europy do lat 17.

Samuel Kováčik to napastnik Legii Warszawa, który na co dzień występuje w Centralnej Lidze Juniorów do lat 19. Dopiero za kilka dni skończy on 17 lat, więc gra więc ze starszymi od siebie. 

Taka gra pomaga mu w rozwoju, który poskutkował powołaniem na Mistrzostwa Europy do lat 17. 90 minut w meczu zremisowanym bezbramkowo ze Szwecją było dla niego pierwszym występem w tej kadrze na tym szczeblu, wcześniej grał w drużynie do lat 16.

Kováčik to jeden z wielu zawodników, którzy swoje kariery rozwijali w Žilinie. Napastnik wychował się w tym klubie, trenując od dziewiątego roku życia. W swoim pierwszym zespole trenował do momentu przejścia do Warszawy, a więc do lutego bieżącego roku.

W ekipie z Żyliny na transfer zagraniczny zapracowali w przeszłości choćby Milan Škriniar czy... Jakub Kiwior, młodzian liczy jednak, że łatwiej będzie mu wzrastać w Legii. 

Kováčik zagrał wiosną 259 minut w siedmiu meczach w Centralnej Lidze Juniorów i zdobył dwie bramki. 

Reprezentację Słowacji na Mistrzostwach Europy do lat 17 czekają jeszcze starcia z Włochami oraz... Polakami. Z drużyną z Półwyspu Apenińskiego Słowacy zagrają 24 maja, natomiast meczem z biało-czerwonymi zamkną fazę grupową 27 maja. Z każdej z grup wychodzą dwie najlepsze ekipy, które awansują do ćwierćfinałów.