Młodzieżowe Mistrzostwa Europy: Poznaliśmy wszystkich ćwierćfinalistów. Niezwykła końcówka Chorwatów

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy: Poznaliśmy wszystkich ćwierćfinalistów. Niezwykła końcówka Chorwatów fot. UEFA
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: UEFA

W środowy wieczór wyjaśniło się, jakie zespoły zagrają w ćwierćfinale Młodzieżowych Mistrzostw Europy.

We wtorek zakończyła się rywalizacja w grupach A i B turnieju rozgrywanego na Węgrzech oraz w Słowenii. Awans do najlepszej ósemki mistrzostw U-21 wywalczyły Niemcy, Holandia, Hiszpania i Włochy.

Dzisiaj odbyły się ostatnie spotkania w grupach C oraz D. W tej pierwszej Dania wygrała z Rosją 3:0, a Francja pokonała Islandię 2:0. Tym samym Duńczycy wygrali grupę z kompletem dziewięciu punktów, a „Trójkolorowi” zajęli drugie miejsce z sześcioma „oczkami” na koncie.

W grupie D Portugalia wygrała ze Szwajcarią 3:0, a Anglia z Chorwacją 2:1. Do ćwierćfinału z dziewięcioma punktami awansowali Portugalczycy. Pozostałe zespoły zakończyły zmagania z dorobkiem trzech „oczek”. O promocji decydował bilans bramek w bezpośrednich meczach, który najlepsi mieli Chorwaci. Kluczowe okazało się trafienie Domagoja Bradaricia z doliczonego czasu gry dzisiejszego starcia z Anglią. 21-latek popisał się pięknym strzałem spoza pola karnego.

Ćwierćfinałowe pary Młodzieżowych Mistrzostw Europy:
Portugalia – Włochy;
Hiszpania – Chorwacja;
Dania – Niemcy;
Holandia – Francja.

Fazy MME zostały przedzielone czasowo i mecze ćwierćfinałowe odbędą się dopiero 31 maja.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy