Młodzieżowy mistrz świata w Ekstraklasie. OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lechii Gdańsk

Młodzieżowy mistrz świata w Ekstraklasie. OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lechii Gdańsk
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Lechia Gdańsk

Lechia Gdańsk poinformowała o pozyskaniu Mykoły Musolitina.

Okno transferowe otwiera się dopiero w styczniu, jednak działacze Lechii Gdańsk nie zamierzają próżnować. We wczesne środkowe popołudnie poinformowali o pozyskaniu nowego zawodnika.

Do zespołu prowadzonego przez Piotra Stokowca dołączył nowy prawy obrońca, Mykoła Musolitin. Zawodnik najpierw przeszedł obligatoryjne testy medyczne, które wypadły pomyślnie, dlatego też mógł parafować kontrakt.

21-latek przenosi się do Polski z łotewskiej Valmiery na zasadzie transferu definitywnego. Z ekipą zlokalizowaną w Trójmieście podpisał kontrakt, który ma być ważny do 30 czerwca 2023 roku.

- Przyjście Musolitina wzmocni rywalizację na prawej obronie. To kolejny młody, obiecujący zawodnik w naszej kadrze, który grał w reprezentacjach młodzieżowych swojego kraju i mam nadzieję, że w Lechii dalej się rozwinie - powiedział trener Lechii, Piotr Stokowiec.

Musolitin swoje pierwsze kroki w zawodowej piłce stawiał w Czornomorciu Odessa. Od stycznia tego roku grał we wspomnianej Valmierze.

Na Łotwie rozegrał łącznie 18 meczów. Jego dorobek to cztery asysty.

21-latek może być znany polskim kibicom. W 2019 roku uczestniczył on bowiem w rozgrywanych na terenie naszego kraju Mistrzostwach Świata do lat 20.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Papu Gómez zagra w Hiszpanii. Znamy szczegóły transferu z Atalanty Papu Gómez zagra w Hiszpanii. Znamy szczegóły transferu z Atalanty OFICJALNIE: Lampard wydał oświadczenie po zwolnieniu z Chelsea OFICJALNIE: Lampard wydał oświadczenie po zwolnieniu z Chelsea Wisła Kraków: Przyszedł zimą i odszedł zimą. Tim Hall już poza klubem [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Przyszedł zimą i odszedł zimą. Tim Hall już poza klubem [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Mateusz Wdowiak latem odejdzie z Cracovii. Wreszcie wróci do gry! [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Mateusz Wdowiak latem odejdzie z Cracovii. Wreszcie wróci do gry! [OFICJALNIE] Wielki powrót stał się faktem. OFICJALNIE: Sokratis w Grecji Wielki powrót stał się faktem. OFICJALNIE: Sokratis w Grecji Real Madryt ma problem z zebraniem środków na Mbappé. Hitowa wymiana obniży cenę Francuza?! Real Madryt ma problem z zebraniem środków na Mbappé. Hitowa wymiana obniży cenę Francuza?! Tottenham zmienił nastawienie. Rosną szanse na transfer Dele Allego Tottenham zmienił nastawienie. Rosną szanse na transfer Dele Allego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy