Młodzieżowy reprezentant Polski nie chciał do Ekstraklasy. Zaczął zbierać doświadczenie u beniaminka trzeciej ligi belgijskiej [OFICJALNIE]
2025-09-05 11:47:17; Aktualizacja: 8 godzin temu![Młodzieżowy reprezentant Polski nie chciał do Ekstraklasy. Zaczął zbierać doświadczenie u beniaminka trzeciej ligi belgijskiej [OFICJALNIE]](img/photos/107136/1500xauto/enzo-geerts.jpg)
Ostatnio dużo się zmieniło w życiu Enzo Geertsa, reprezentanta Polski U-20. Po paromiesięcznym okresie bezrobocia podpisał kontrakt z KVC Westerlo, natomiast bieżący sezon spędzi ostatecznie w trzecioligowym KFC Houtvenne. Według naszych ustaleń pytały o niego też kluby z Ekstraklasy.
Geerts to zawodnik rozwijający się na pozycji środkowego pomocnika. W listopadzie poprzedniego roku zadebiutował w kadrze „Biało-Czerwonych” jeszcze jako zawodnik szkółki PSV Eindhoven, rozgrywając mecze w rezerwach na zapleczu Eredivisie. W edycji 2023/2024 odnotował występ w UEFA Youth League.
Rozdział z jednym z najbardziej utytułowanych klubów w Holandii zakończył się w pierwszej połowie maja. Wówczas 20-latek wiedział, że umowa między nimi nie zostanie przedłużona.
Ostatecznie 2 września zawiązał współpracę z KVC Westerlo, przedstawicielem Jupiler Pro League, jednak dzień później ogłoszono, że najbliższą przyszłość spędzi u beniaminka trzeciej klasy rozgrywek w ojczystym kraju, KFC Houtvenne.Popularne
– Kontaktowało się z nami kilka klubów z Ekstraklasy, ale wybraliśmy najlepszy projekt sportowy – powiedział serwisowi Transfery.info jeden z przedstawicieli 20-latka.
Geerts w siostrzanym Houtvenne ma występować do zimy, aby dojść do pełni sprawności po długiej przerwie spowodowanej kontuzją. W wybrane dni będzie trenował z pierwszą drużyną Westerlo, aby zapewnić płynne przejście.
Enzo Geerts urodził się 3 stycznia 2005 roku w miejscowości Keerbergen i tam od najmłodszych lat dzieciństwa zaczął zbierać pierwsze szlify w drodze do profesjonalnej kariery. Przed dołączeniem do PSV opiekowali się nim także trenerzy KV Mechelen.
Polskie obywatelstwo zawdzięcza mamie, dzięki czemu bez problemu mógł się starać o paszport. Przedtem spróbował sił w narodowej drużynie Belgii w kategoriach U-17 i U-18.
Pobyt na zgrupowaniu w Polsce zaliczył po powołaniu od Miłosza Stępińskiego. Rozegrał 45 minut towarzyskiego spotkania z Anglią, zakończonego wynikiem 1:1.