MLS się rozrasta. OFICJALNIE: Nowy klub w St. Louis!

MLS się rozrasta. OFICJALNIE: Nowy klub w St. Louis! fot.
Paweł Machitko
Źródło: MLS

Major League Soccer nie zaprzestaje rozbudowy. We wtorek ogłoszono, że kolejny klub ligi powstanie w St. Louis. Tym samym grono zespołów powiększy się do 28.

MLS rozpoczęła swoją działalność w 1996 roku jako 10-drużynowa liga. Stopniowa ekspansja doprowadziła do 24 zespołów w 2019 roku.

W najbliższych latach do ligi dołączą Inter Miami CF (2020), Nashville SC (2020), Austin FC (2021) i wreszcie w 2022 roku wspomniane St. Louis. Wkrótce można spodziewać się kolejnych dwóch ogłoszeń, gdyż już wiadomo, że w przyszłości do rywalizacji dopuszczonych zostanie aż 30 klubów. O pozostałe miejsca rywalizują między innymi takie miasta, jak Sacramento, Charlotte, Las Vegas, Raleigh czy Phoenix. Największe szanse na ten moment wydaje się mieć dwie pierwsze lokalizacje spośród wymienionych.

Klub w St. Louis zakłada rodzina Taylorów, czyli potomkowie biznesmena Jacka Crawforda Taylora, który dorobił się kilku miliardów dolarów na sprzedaży samochodów, a także Carolyn Kindle Betz i Jim Kavanaugh.

W planach jest już budowa stadionu na 22 500 widzów i, co niekoniecznie popularne w Stanach Zjednoczonych, typowo piłkarskiego, bo trybuny mają znaleźć się w odległości maksymalnie około 3,5 metra od murawy.

St. Louis znane jest w Stanach Zjednoczonych jako bardzo piłkarskie miasto. Pochodzi stamtąd wielu reprezentantów i reprezentantenk kraju.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy