MLS się rozrasta. OFICJALNIE: Nowy klub w St. Louis!

MLS się rozrasta. OFICJALNIE: Nowy klub w St. Louis!
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: MLS

Major League Soccer nie zaprzestaje rozbudowy. We wtorek ogłoszono, że kolejny klub ligi powstanie w St. Louis. Tym samym grono zespołów powiększy się do 28.

MLS rozpoczęła swoją działalność w 1996 roku jako 10-drużynowa liga. Stopniowa ekspansja doprowadziła do 24 zespołów w 2019 roku.

W najbliższych latach do ligi dołączą Inter Miami CF (2020), Nashville SC (2020), Austin FC (2021) i wreszcie w 2022 roku wspomniane St. Louis. Wkrótce można spodziewać się kolejnych dwóch ogłoszeń, gdyż już wiadomo, że w przyszłości do rywalizacji dopuszczonych zostanie aż 30 klubów. O pozostałe miejsca rywalizują między innymi takie miasta, jak Sacramento, Charlotte, Las Vegas, Raleigh czy Phoenix. Największe szanse na ten moment wydaje się mieć dwie pierwsze lokalizacje spośród wymienionych.

Klub w St. Louis zakłada rodzina Taylorów, czyli potomkowie biznesmena Jacka Crawforda Taylora, który dorobił się kilku miliardów dolarów na sprzedaży samochodów, a także Carolyn Kindle Betz i Jim Kavanaugh.

W planach jest już budowa stadionu na 22 500 widzów i, co niekoniecznie popularne w Stanach Zjednoczonych, typowo piłkarskiego, bo trybuny mają znaleźć się w odległości maksymalnie około 3,5 metra od murawy.

St. Louis znane jest w Stanach Zjednoczonych jako bardzo piłkarskie miasto. Pochodzi stamtąd wielu reprezentantów i reprezentantenk kraju.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Messi udzielił bardzo ciekawego wywiadu. „Ludzie uważają, że  wybieram selekcjonerów...” Messi udzielił bardzo ciekawego wywiadu. „Ludzie uważają, że wybieram selekcjonerów...” Ajax dopina letni transfer Antony'ego. Skrzydłowy jest już po testach medycznych Ajax dopina letni transfer Antony'ego. Skrzydłowy jest już po testach medycznych Liga Mistrzów: Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w najbliższych tygodniach Liga Mistrzów: Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w najbliższych tygodniach Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Hit transferowy w krakowskiej „okręgówce”. OFICJALNIE: Kumah w Wieczystej Hit transferowy w krakowskiej „okręgówce”. OFICJALNIE: Kumah w Wieczystej Ekstraklasa: Sześć klubów na polowaniu w Hiszpanii. Walczą o jednego napastnika! Ekstraklasa: Sześć klubów na polowaniu w Hiszpanii. Walczą o jednego napastnika! Manchester City: Ciąg dalszy problemów. UEFA planuje wszcząć następne dochodzenie Manchester City: Ciąg dalszy problemów. UEFA planuje wszcząć następne dochodzenie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy