MLS: Udana noc dla Adama Buksy i Patryka Klimali [WIDEO]

MLS: Udana noc dla Adama Buksy i Patryka Klimali [WIDEO] fot. MLS
Piotr Zelek
Piotr Zelek

Za nami kolejna noc zmagań w ramach amerykańskiej Major League Soccer. Była ona szczególnie udana dla dwóch polskich napastników: Adama Buksy i Patryka Klimali.

Pierwszy z nich zdobył dwie bramki w starciu New England Revolution z Interem Miami (5:0). Z kolei Klimala zanotował kluczowe trafienie w zremisowanym 1:1 meczu New York Red Bulls z Toronto FC.

Popularni „Revs“ (9-3-3, 30 punktów) odnieśli swoje najbardziej przekonujące zwycięstwo na wyjeździe w historii, a Miami (2-8-2, 8 punktów) zostało wygwizdane przez publiczność zgromadzoną na DRVPNK Stadium w Fort Lauderdale.

Adam Buksa i Arnór Traustason trafili po dwa razy, a Teal Bunbury dołożył do tego jeszcze jedną bramkę. „Rewolucjoniści“, którzy w niedzielę spotkają się z CF Montreal, przedłużyli swoją passę spotkań bez porażki do trzech meczów.

Wolej w wykonaniu Buksy po dośrodkowaniu Carlesa Gila przyniósł Revolution czwartego gola w pierwszej połowie na wyjeździe po raz pierwszy w historii klubu. W 83. minucie gry Buksa przelobował Marsmana w sytuacji sam-na-sam po podaniu Gustavo Bou.

Natomiast Klimala wykorzystał zamieszanie w polu karnym Toronto w 46. minucie gry. Pierwsze uderzenie Polaka zostało wybronione, ale bramkarz i obrońcy rywali nie mieli nic do powiedzenia przy dobitce.

Buksa, były zawodnik Pogoni Szczecin, zanotował tym samym swoje czwarte i piąte trafienie w obecnym sezonie MLS. Dla Klimali był to z kolei drugi gol ligowy w kampanii 2021.