„Mógł pewnie wywalczyć lepszy kontrakt niż w Górniku Zabrze”

2024-06-17 14:41:30; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
„Mógł pewnie wywalczyć lepszy kontrakt niż w Górniku Zabrze” Fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Piotr Koźmiński [Twitter]

Górnik Zabrze w przyszłym sezonie nadal będzie korzystał z usług Erika Janžy. Słoweniec, który był bohaterem swojej drużyny w pierwszym meczu EURO 2024, pomimo dobrej pozycji rynkowej zdecydował się na pozostanie w Ekstraklasie. Mówił o tym Piotr Koźmiński.

Rozmowy trwały od wielu miesięcy, ale zapowiedzi w końcu przerodziły się w prawdziwe informacje - Erik Janža nadal będzie występował w Górniku Zabrze. Z nową drużyną parafował umowę, która będzie ważna do 30 czerwca 2026 roku.

Słoweniec miał być może wiele innych propozycji, ale mimo to uznał, że najlepszym rozwiązaniem będą dla niego dalsze występy na boiskach Ekstraklasy. W przyszłym sezonie wspólnie z kolegami zrobi wszystko, by drużyna Jana Urbana uplasowała się w tabeli Ekstraklasy jeszcze wyżej.

30-latek jest w ostatnich godzinach języczkiem u wagi, a wszystko przez spotkanie Danii ze Słowenią w ramach EURO 2024. Choć Chstian Eriksen i spółka byli stawiani w roli faworyta, to finalnie outsider potrafił stawić czoło tej drużynie. Potyczka zakończyła się rezultatem 1-1, a bohaterem był właśnie wspomniany Janža. Jego trafienia to ozdoba niedzieli z Mistrzostwami Europy w Niemczech.

Po tym spotkaniu na pewno mógł rozdzwonić się telefon agenta piłkarza. Tu jednak bez zmian - Janža nadal będzie reprezentował barwy Górnika Zabrze. Pod wrażeniem jego wyboru jest między innymi dziennikarz Piotr Koźmiński.

„Za to szanuję Erika Janżę. Pewnie mógł przeciągać sprawę kontraktu do po EURO, pewnie gdzieś mógłby wywalczyć lepszy kontrakt niż w Górniku, a dzisiejszy gol by w tym raczej nie przeszkodził. Ale wybrał inaczej. Tym bardziej mnie cieszy ta bramka. Zawsze to reklama naszej ligi” - napisał na Twitterze.

Erik Janža trafił do Polski z NK Osijek w lipcu 2019 roku. Miniony sezon w jego wykonaniu to 24 spotkania i cztery asysty.